צפה בשידור של ברנז'ה NEWS - וקיבל תשובה בשידור חי מראש העירייה

אתמול, רביעי, נערכה לראשונה, אחרי חודשיים, ישיבת מועצה באולם העיר, שהועברה בשידור חי על ידי ברנז'ה NEWS. התושבים צפו - וקיבלו תשובה מראש העירייה בשידור חי
send whatsapp messsage send FB messsage
תשובה בשידור חי מאולם המועצה (צילום: דני בלר)

אחרי שבחודשיים האחרונים ישיבות מועצת העיר באר שבע נערכו באופן מקוון, בגלל הוראות הקורונה, אתמול, רביעית, נערכה ישיבה באולם מועצת העיר, בנוכחותם מלאה. במהלך הישיבה נידונו, בעקבות הצעה לסדר היום של חבר המועצה משה ינאי (סיעת ''אור'' - סיעת היחיד באופוזיציה), סוגיות הנוגעות לתפקודו של אגף ההנדסה בעירייה.

וידאו: תושב פונה למהנדס העיר בשידור החי - וזכה לתשובה מראש העיר (צילום: דני בלר)
​​​​​​​


אגף ההנדסה הינו רק אחד הגופים המטפלים בסוגיות בניה בעיר - פרטית וציבורית כאחד. לטענת ינאי, זמני הטיפול בבקשות התושבים ארוכות, לדעתו ללא הצדקה. הוא סיפר גם, כי תושבים ''חוששים לפנות לאגף''. מדובר בין היתר בבקשות לבניה, להרחבות וגם לבניית ממ''דים.

ההצעה לסדר עוררה דיון ער במועצה: סגן ומ''מ ראש העיר, טל אל-על, הסביר כי מח' ההנדסה אינה הגוף היחיד המטפל בענייני התושבים, ולא מעכבת באופן יזופ פניות: ''המחלקה מטפלת בכמות עצומה של פניות, בעיר שנמצאת בתנופת בניה אדירה. על עובדי המחלקה מוטל עומס עצום, עובדים ללא לאות לטובת התושבים''.

ינאי הזכיר כי בימי תנופת הבניה בעקבות פתיחת שערי ברית המועצות, בסוף שנות השמונים, הפעיל סגן ראש העירייה דאז אלי בוקר ''מסלול ירוק'' לזרז את ענייני הבניה בעיר. אל על אמר כי אישורים מזורזים עלולים לפגום באיכות הבקרה והבניה וראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' , איזן את הדברים באומרו כי מדובר בתקופה אחרת, שהתמודדה עם אתגרים אחרים. 

אלי בוקר הוא אחיו שלסגן ראש העירייה שמעון בוקר, שנרגש להיווכח כי פעילות אחיו נזכרת גם שלושה עשורים אחרי. במהלך הדיון המועצה, שהועבר בשידור חי יל ידי ברנז'ה NEWS, פנה אחד הצופים בשידור לראש עיריית באר שבע, שגם הודה למערכת ברנז'ה NEWS, וגם השיב לאותו תושב כי המקרה שלו ייבדק.

''התושבים הם חלא הלקוחות שלנו - הם השותפים שלנו ואם לתושב כואב - כואב לכולנו''. ראש עיריית באר שבע הציע לבדוק מספר תיקים, ללא שמות ואת הטיפול בהם, על מנת לייעל תהליכים במחלקת ההנדסה. הוא הבהיר כי לא מדובר בהעברת ביקורת, אלא ברצון לשפר את השירות, אם צריך. ''הכל פתוח בפני הציבור בעיריית באר שבע ובמועצת העיר''.

ויש גם בשורה מהישיבה: בעירייה בוחנים את הדרכים המיטביות להקים בריכת שחיה ציבורית בבאר שבע, בדוגמת אלה שפעלו בעיר לפני עשורים, לרבות אופן הפעלתה. ראש עיריית באר שבע הדגיש את הצורך בבריכה ציבורית בעיר בעלת אקלים חם כמו באר שבע.