שטח ענקי בנגב פונה ממוקשים ונפלים - והועבר למועצת אשכול

9,400 דונם - פי 3 משטחה של העיר גבעתיים, זה השטח באשכול שפונה והועבר לידי המועצה. בשטח הנקי ממוקשים יוקמו שדות חקלאיים ודיור למשפחות
send whatsapp messsage send FB messsage
מבט מהאוויר על חלק מהשטח שפונה (צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)

משרד הביטחון השלים העברה של כ- 9,400 דונמים בעוטף עזה לידי המועצה האזורית אשכול. ‏השטחים המפונים ישמשו להקמה והרחבה של משקים חקלאיים וקליטת משפחות חדשות בישובים ולהקמת חווה לאנרגיה מתחדשת.

וידאו: השטח שפונה ממבט אווירי (צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)​​​​​​​

הרשות לפינוי מוקשים ונפלים במשרד הביטחון (הרלפ"ם) מאיצה את פינוי שדות המוקשים והנפלים ברחבי הארץ וחתמה היום (ג') על מסירת שטח הנפלים הגדול ביותר מאז הקמת הרלפ"ם- כ-9,400 דונמים, פי שלושה משטחה של העיר גבעתיים. השטח המפונה בתחום מועצת אשכול בעוטף עזה, שימש בעבר כשטח אש של צה"ל והוא עובר כעת לציבור בתום בדיקה מקיפה, שביצעה חטיבת הנפלים ברשות לפינוי מוקשים ונפלים שבאגף 'אמון' (מבצעים, לוגיסטיקה ונכסים). השטחים המפונים ישמשו להקמת משקים חקלאיים, להרחבת משקים קיימים בישובים ולהקמת מיזמים שונים, בהם חווה לאנרגיה מתחדשת.

סגן שר הביטחון, ח"כ אלון שוסטר: "אני שמח שאנחנו משחררים היום שטח עצום בקו העימות הדרומי עבור הרחבת משקים חקלאיים, קליטת משפחות חדשות בישובים והקמת חוות אנרגיה מתחדשת.  שחרור השטחים על ידי מערכת הביטחון יאפשר את הצמיחה של התיישבות בעוטף עזה ויחזק את פיזור האוכלוסיה ואת בטחון המזון בישראל. נמשיך לייעל ולזרז מהלכים דומים ברחבי המדינה".

מנהל הרשות לפינוי מוקשים ונפלים במשרד הביטחון, שרון חדד: "מדובר בהחזרת שטח הנפלים הגדול ביותר לציבור מאז הקמת הרלפ"ם לפני כעשור. הוא דומה בהיקפו לשטחה של העיר באר יעקב וגדול מסך כל שטחי המוקשים והנפלים ששחררנו בכל שנת 2021. בימים אלה אנחנו מאיצים את פעילות הרלפ"ם ובעקבות אישור תקציב המדינה נערכים לפינוי אלפי דונמים נוספים בנגב, בים המלח, בבקעת הירדן וברמת הגולן". 

ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני: ״שחרור שטחי האש מידי צה"ל למועצה הוא צעד ענק ופורץ דרך לחיזוק ההתיישבות בעוטף עזה, לצמיחה הדמוגרפית וההרחבות בישובינו ולפיתוח חקלאות כחול לבן.  פעלנו רבות להביא לשחרור השטחים לטובת פיתוח יישובינו והחקלאות. זוהי דוגמה מבורכת לשיתוף הפעולה המיוחד בין משרד הביטחון ובמקרה זה הרלפ״ם וצה״ל לבין ההתיישבות בגבולות ובעוטף עזה בפרט, שרואים בפיתוח ההתיישבות והחקלאות משימת הגנה וחוסן לאומי וניצחון הרוח״.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬