בוגר מהנגב בקורס הגנה אווירית

סג''מ עמית, בן 21, הוא הבכור מבין אחיו. אביו שירת גם הוא בחיל האוויר בתפקידים רבים במערך הטכני וכיום משרת כמד"ר באורט תל נוף בדרגת רב נגד
send whatsapp messsage send FB messsage
סג''מ עמית (צילום: דובר צה''ל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

21 קצינות וקצינים חדשים הצטרפו למערך ההגנה האווירית. טקס סיום הכשרתם,  שנמשכה 15 שבועות, התקיים היום (ד׳) בבית הספר להגנה אווירית. לבוגרי הקורס הוענקו דרגת סגן-משנה וסיכת ה"עטלף" הייחודית לקציני המערך.

צוערי ההשלמה הוכשרו במגמות לפי ארבע מערכות הנשק במערך: כיפת ברזל, קלע דוד, חץ ויהלום. במהלך ההשלמה הם למדו והתמחו בתהליך היירוט והתנסו בפריסת סוללות המערך בתרחישים שונים.

טקס סיום הקורס נערך במעמד מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקד מערך ההגנה האווירית, תת-אלוף גלעד בירן, מפקד בית הספר להגנה אווירית, אלוף-משנה קובי רגב ומפקדים נוספים.

מערך ההגנה האווירית הינו מערך מבצעי שתפקידו להגן על העורף הישראלי למול איומי ירי שונים ולאפשר את המשך תפקודו של צה"ל בשגרה ובחירום. אנשי המערך ימשיכו למלא את ייעודם החשוב בשמירה ובהגנה על שמי המדינה.

בין מסיימי הקורס נמצא סג"ם עמית, המתגורר במועצה אזורית שדות נגב. הוא בן 21, הוא הבכור מבין אחיו. אביו של עמית שירת גם הוא בחיל האוויר בתפקידים רבים במערך הטכני וכיום משרת כמד"ר באורט תל נוף בדרגת רב נגד.

בזמנו הפנוי, אוהד עמית לגלוש, לטייל ולנגן. בתיכון הרחיב את לימודיו במקצועות תושב"ע, פיזיקה ומדעי המחשב.

סג"ם עמית התגייס במרץ 2020 ועם סיום ההכשרה ישרת כקצין במערכת הנשק "חץ". עמית עבר טירונות והכשרה בביסל"א, שם שובץ למערכת הנשק "כיפת ברזל". עם סיום ההכשרה הוא הגיע לגדוד 947, ולאחר תקופה בגדוד יצא לקורס מפקדים ומשם ישירות לבה"ד 1.

עמית מספר כי מאז ומתמיד רצה לצאת לקצונה, לתרום ולקחת חלק בשרשרת הפיקוד. להיות לוחם ואף קצין במערך מקבל משמעות מיוחדת אצל עמית, "אני גר בדרום וחוויתי המון מבצעים ומלחמות. עד שהתגייסתי לא הכרתי את המערך לעומק אבל ברגע שנכנסתי לכאן הבנתי את מעטפת ההגנה הגדולה שהוא מספק ואת החשיבות האדירה והעצומה שיש למערך. אני חש תחושת שליחות לשרת במערך כזה משמעותי וחשוב". 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬