ילדים מעוטף עזה קיבלו את פניה של יו''ר בית הנבחרים ננסי פלוסי

יו''ר בית הנבחרים של ארה''ב, ננסי פלוסי, הגיעה עם משלחתה לכנסת. בין מקבלי פניה - ילדים מעוטף עזה, שנופפו בדגלי ארה''ב וישראל וריגשו את הנוכחים
send whatsapp messsage send FB messsage
ילדים מעוטף עזה קיבלו את פניה של יו''ר בית הנבחרים ננסי פלוסי פלוסי (בחליפה אדומה, בגבה למצלמה) מנופפת לילדי עוטף עזה (צילום: נועם מוסקוביץ' / דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת
​​​​​​​

יו"ר הכנסת לוי בירך במליאת הכנסת את יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי ומשלחתה: "אני רוצה להודות לך בשם הילדים המתגוררים ביישובי עוטף עזה שיושבים כאן, על חבילת הסיוע שאישר בית הנבחרים בהנהגתך", הילדים ריגשו את האורחת כשנופפו לחברי המשלחת בדגלי ישראל וארה"ב לקול מחיאות כפיים של חברי הכנסת והאורחים. בהתייחסו להסתערות המפגינים על הקונגרס הזהיר יו"ר הכנסת: "אם זה קרה בארה"ב, זה יכול לקרות בכל מקום''.

וידאו: ביקור יו''ר בית הנבחרים של ארה''ב, ננסי פלוסי, בכנסת (צילום: דוברות הכנסת)

יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב, ננסי פלוסי, ביקרה היום (ד') בכנסת, בראש משלחת של חברי קונגרס אמריקנים.

יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, אמר לאורחת: "מדינת ישראל מוקירה את מאבקך הבלתי מתפשר למען ביטחונה. את עומדת לצדנו גם בזמנים הקשים ביותר, כפי שראינו ממש לאחרונה במהלך מבצע שומר החומות בעזה. העברת החוק למימון הצטיידות לכיפת ברזל תירשם לעד על שמך, ולנצח כאחד ממצגי התמיכה הגדולים ביותר של העם האמריקאי ובית הנבחרים האמריקאי - במדינת ישראל. מדינת ישראל לא יכלה לבקש לעצמה חברה טובה יותר".

בדבריו התייחס יו"ר הכנסת גם למתיחות בגבול רוסיה-אוקראינה, ופנה ליו"ר פלוסי: "ביקורך כאן היום מתקיים כאשר רוחות מלחמה מנשבות במזרח אירופה.  אנחנו מביעים דאגה מהמשך ההסלמה ומקווים שארצות הברית, יחד עם שותפותיה האירופיות, תצליח להוביל להרגעת הרוחות באמצעים דיפלומטיים ותמנע אבדות בנפש כפי שהצליחה לעשות בעבר".
בנושא האיראני, אמר יו"ר הכנסת: "איראן איננה בעיה רק של ישראל, אלא בעיה אזורית ועולמית, אשר טיליה מגיעים עד אירופה, לכן אסור לאפשר לה לפתח יכולות גרעיניות".

היו"ר פלוסי אמרה בהצהרתה לתקשורת: "ישראל היא ההישג הפוליטי הגדול ביותר במאה ה-20 וארה"ב גאה להיות בעלת בריתה הוותיקה ביותר. תמיכתה של ארה"ב בביטחון ישראל וביציבות האזורית נותרה  בלתי ניתנת לערעור. בית הנבחרים אישר בגאווה מימון נוסף לכיפת ברזל בספטמבר האחרון, ואנו מקווים לאשר זאת גם בסנאט בקרוב מאוד.
אנו ביחד במאבק כנגד הטרור שמציבה איראן, הן באזור והן בפיתוח הנשק הגרעיני. האיום של איראן גרעינית הוא עולמי, וקרבתה של ישראל לאיראן היא אחריות משותפת לכולנו.
המשלחת שלנו פה להדגיש את מחויבות ארה"ב לפתרון ההוגן והמתמשך של שתי המדינות – פתרון המגביר את יציבותה וביטחונה של ישראל, הרשות הפלסטינית ושכנותיהן. ארה"ב תמשיך לעבוד עם ישראל לקידום פתרון זה ולסלול מסלול לעבר השלום.

בכל האתגרים בהם אנו עומדים, היחסים בין הכנסת והקונגרס הם קריטיים ומתמשכים".

קודם לכן כתבה בספר האורחים של המשכן: "הקשר הביטחוני בין ישראל לארה"ב יציב וחזק וחברותנו היא נצחית".

האורחת ובן זוגה התקבלו ברחבת הכנסת בטקס קבלת פנים רשמי, לקול תרועות חצוצרה ונגינת המנוני שתי המדינות. 
יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי קיימו פגישה משותפת עם חברי הכנסת רם בן ברק, יוראי להב-הרצנו, רות וסרמן-לנדה וקטי שטרית, וחברי הקונגרס המשתתפים במשלחת: יו"ר ועדת המודיעין של בית הנבחרים אדם שיף, יו"ר ועדת האתיקה טד דויטש, יו"ר תת הוועדה להקצבות חוץ ברברה לי, חבר ועדת החוץ ביל קיטינג, חבר ועדת המודיעין אריק סוואלוול, חבר ועדת השירותים המזוינים רו חאנה וחבר ועדת החוץ אנדי קים. 

יו"ר הכנסת ויו"ר בית הנבחרים הצטלמו על רקע פסיפס הענק בקיר הצפוני של טרקלין שאגאל, בו נראים הכותל המערבי, מבני העיר העתיקה ומגדל דוד ובמרכזו מנורת שבעת קנים. זו הפעם הראשונה שמתקיים בכנסת צילום רשמי על רקע הפסיפס שנוצר בשנת 1966 על ידי האומן מארק שאגאל.

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬