שכונה חדשה תוקם במזרח ערד: ''נופים''

בשכונה יוצעו למכירה 240 מגרשים גדולים לבית צמוד קרקע הכולל היתר לבניית יחידות אירוח תיירותיות
send whatsapp messsage send FB messsage
שכונת נופים (צילום: עיריית ערד / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

עיריית ערד, משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל הוציאו לשיווק 240 מגרשים לבית צמוד קרקע בבנייה עצמית. המכרז מציע מגרשים גדולים החל מ 650 מ"ר ועד 2.1 דונם, עם היתר לתוספת יחידות אירוח תיירותיות. שכונת נופים החדשה תוקם בגבעות המזרחיות עם נוף לכיוון אתר מצדה וים המלח תציע מגורים בעיר בשכונה מדברית בעלת צביון קהילתי ייחודי. שיווק המגרשים נעשה באמצעות הגרלה בין הנרשמים באופן מקוון באתר רשות מקרקעי ישראל. המועד האחרון להגשת הצעות הוא ה-7 בפברואר  בשעה 12:00 בצהריים.  

העיר ערד ממשיכה בצעדי הפיתוח ומודיעה הבוקר על שיווק שכונת נופים, שכוללת מגרשים גדולים לבנייה עצמית של בתים צמודי קרקע עם נוף מדהים בקצה מדבר. שכונת נופים כוללת 240 מגרשים לבניה עצמית המוצעים בגדלים של 650 מ"ר ועד 2.1 דונם. מחירי המגרשים כוללים את מחיר המגרש ואת עלות פיתוח הקרקע, בהתאם למיקומו וגודלו של כל מגרש. לשטח כל מגרש יש אישור להקמת יחידות אירוח תיירותיות. מספר יחידות האירוח המותרות הוא 1-6,  בהתאם לגודל המגרשים, מיקומם ומאזן החנייה. עוד בתוכנית  השכונה החדשה, שטחים למבני ציבור (כ-3300 מ"ר), שטחים למסחר ותעסוקה (כ-2000 מ"ר),  פיתוח נוף המשתלב עם הסביבה וצרכי התושבים ופיתוח שטחים ציבוריים פתוחים.

העיר ערד מונה בימים אלה כ-28,000 תושבים ומציעה חיי קהילה עשירים ואיכות חיים. מערכת החינוך בעיר הינה מהמובילות בארץ, מגיעה לשיאים של 90% באחוזי הזכאות לבגרות. בשנים האחרונות הפכה ערד ליעד תיירותי בין לאומי מטעם משרד התיירות ובזכות הקרבה לאתרי התיירות העולמיים ים המלח ומצדה. רשת פתאל וחברת הנדל"ן בנייני העיר הלבנה זיהו את הפוטנציאל התיירותי והכלכלי והודיעו על הקמת ריזורט יוקרה במזרחה של  העיר ערד.

שיווק שכונת נופים נעשה באמצעות הגרלה בין הפונים. בחוברת המכרז ובאתר רמ"י כאשר המועד האחרון להגשת הצעות הוא ה-7 בפברואר, בשעה 12:00 בצהריים.  

ניסן בן חמו, ראש העיר ערד: "ערד נמצאת בתנופה אדירה בתחומים רבים בהם נדל"ן ותיירות. רק הבוקר בישרנו על הקמת ריזורט יוקרה במזרח העיר ועכשיו שמחים לבשר על הקמת שכונת צמודי קרקע עם נוף אל מדבר יהודה וים המלח. כחלק מפיתוח החזון התיירותי שלנו, השכונה שתקום כוללת היתרים לבניית יחידות אירוח תיירותיות ובעצם תמשיך את פיתוח ושגשוג העיר".על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​