כתב אישום נגד כנופיית שודדי חנויות תכשיטים מהפזורה

ששת חברי הכנופיה, תושבי הפזורה בנגב, שדדו זהב ותכשיטים בשווי של כמיליון שקלים בשני אירועים - בקריית גת ובאשקלון
send whatsapp messsage send FB messsage
חברי הכנופייה בפעולה - שניה לפני שמזנקים עליהם שוטרים (צילום: מצלמת אבטחה / ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

וידאו: תפיסת החוליה (צילום: מצלמת אבטחה / ללא קרדיט / פורסם ברשתות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום, שני, לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד שישה נאשמים מהפזורה הבדואית, אשר פרצו לחנויות תכשיטים באשקלון ובקרית גת ושדדו בחנות באשקלון תכשיטי זהב ושעונים בשווי של כמיליון שקלים.   

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד אירה ויימן קריקון, הנאשמים קשרו קשר להתפרץ לחנויות תכשיטים ולשדוד מהן סחורה. במסגרת הקשר ולשם קידומו, הצטיידו הנאשמים בכלי רכב, כולל כלי רכב בעלי לוחיות זיהוי מזויפות, טלפונים וכן בכלי פריצה ותקיפה שונים, כגון לום, מברג קאטר ושקי בד גדולים.

ב-3 בדצמבר, 2021,  התפרצו חלק מהנאשמים לחנות התכשיטים "גלאור" באשקלון,  לאחר שהתנגשו במכוון עם הפגוש האחורי של ג'יפ ושברו זכוכית בחזית החנות. הנאשמים גרפו אל תוך שקי בד שעונים ותכשיטים שהיו על המדפים מאחורי זכוכית מחוסנת ובתוך המגירות בחנות. על אף האזעקה שהופעלה בחנות שכללה גם מיסוך עש, מילאו הנאשמים שני שקים גדולים בתכשיטי זהב ויהלומים ומעל 100 שעוני "RADO", בשווי כולל מוערך של יותר ממיליון שקלים, ונמלטו מהמקום.

מספר ימים לאחר מכן, הגיעו הנאשמים לחנות "רויאלטי" במרכז קניות "ישפרו" בקרית גת. בסמוך למרכז הקניות ובתוך החנות הוצבו מבעוד מועד כוחות משטרה של ימ"ר נגב ולוחמי ימ"מ. הנאשמים נכנסו לחנות, כשהם רעולי פנים ועוטים כפפות, ובידיהם סכין, מברג ארוך, פטיש, אלה ושקים גדולים. בעקבות מארב משטרתי והתנגדותם למעצר, תקפו הנאשמים את הלוחמים,  איימו לדקור, חלקם התחילו להימלט ונעצרו לאחר מרדף ותוך סיוע כלבן משטרתי.

כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, ביצוע עבירות של גניבה בנסיבות מחמירות, התפרצות, היזק בזדון, נסיון שוד בנסיבות מחמירות, תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות ועוד. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

בבקשת המעצר צוין, כי "הנאשמים פעלו בשיטתיות, נועזות ולאורך זמן ככנופיה מאורגנת היטב, גרמו נזק רב לחנות אחת ורק עקב פעילותה של משטרת ישראל נעצרו בטרם השלימו את תכניותיהם לשדוד חנות נוספת עד תום".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​