הפתעה: זמן ההמתנה לטיפול במיון סורוקה - הקצר בישראל

בית החולים הבאר שבעי דורג כמהיר ביותר, עם זמן המתנה קצר מהממוצע הארצי. בהדסה עין כרם, למשל, תצטרכו להמתין לטיפול במיון זמן כפול
send whatsapp messsage send FB messsage
מיון סורוקה (צילום: דוברות סורוקה)

משרד הבריאות פרסם את הממצאים של מאפייני הפעילות של ביקורים במחלקות לרפואה דחופה בבתי החולים בישראל.
מהנתונים עולה כי מחצית מהמבקרים בסורוקה משתחררים לביתם או מתאשפזים במחלקות אשפוז בתוך פחות משעתיים וארבעים דקות, לאחר שהשלימו בדיקות אבחון, יעוצים רפואיים ופעולות אבחנתיות או טיפוליות נוספות. זמן ההמתנה הממוצע הארצי עומד על 3.7 שעות.

מלר"ד סורוקה הוא הגדול והפעיל בישראל עם למעלה מ - 170 אלף ביקורים בשנה, לצד זאת הוא מדורג במקום הראשון במשך הטיפול הקצר ביותר מבין בתי החולים הגדולים. מדובר במלר''ד הנותן מענה לסוגי אוכלוסיה שונים, כמו גם לכוחות הביטחון באיזור. 

75% ממטופלי המלר"ד משתחררים בתוך פחות מ-4 שעות. כמו כן, במלר"ד סורוקה  שיעור הביקורים החוזרים בתוך 24 שעות מהשחרור נמוך משמעותית יותר בהשוואה לממוצע  בתי החולים בישראל . 

בסורוקה אומרים כי תוצאה זו מעידה על עבודת הצוות והמחוייבות של צוות המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים ועל מתן טיפול איכותי, זמין ונגיש לתושבי הנגב. 

ד"ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל המרכז הרפואי סורוקה ומנהל המיון הפנימי במלר"ד: ''המשמעות של הנתונים היא שלמעלה מ 75% מהמטופלים שמגיעים לקבלת טיפול במלר"ד סורוקה משלימים את הטיפול הרפואי בתוך חצי שעה עד ארבע שעות בלבד, כאשר במהלך השהייה המטופל עובר בדיקות מעבדה, בדיקות הדמייה וייעוצים של רופאים מתחומים שונים כדי להעניק את הטיפול והשירות הטוב ביותר תוך הבטחת איכות הטיפול''.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​