שר התקשורת הנדל שמע מתושבי שכונת ''כלניות'' על מכת הפריצות

למשפחת כהן פרצו פעמיים את הבית בהפרש זמנים קצר, לאור יום. תושבים אחרים מספרים על התחושה המפחידה של חיים בצל הטרור הפלילי
send whatsapp messsage send FB messsage
פורצים רעולי פנים נכנסים לבית משפחת כהן (צילום מצלמות אבטחה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

שר התקשורת יועז הנדל הגיע לבאר שבע לפגישת עבודה בענייני תקשורת, אך גם ביקש להיפגש עם תושבים בשכונות החדשות בעיר ולשמוע ממקור ראשון על בעיית אובדן הביטחון בעקבות גל הפשיעה בעיר. בין היתר, נפגש הנדל עם תושבים בשכונת כלניות, שסובלים ממכת פריצות, כפי שקורה בשכונות אחרות בעיר.

וידאו: הפריצות לבית משפחת כהן (צילום: מצלמת אבטחה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


השר הנדל נפגש ב''כלניות'' גם עם אנשי ''הפורום לקידום הנגב״, ועם משפחת כהן. נציגי הפורום אורטל פרלמן שמואלי (תושבת השכונה) ואיילה מלו, הסבירו לשר את הצורך לפרוס סיבים אופטיים בשכונה,  אך גם  ביקשו ממנו לשמוע את עדות משפחת כהן.

שלומי כהן סיפר לשר כיצד, לפני כמה חודשים, ביתו נפרץ פעמיים, בהפרש זמנים קצר. ''באמצע היום פרצו לבית באמצעות מברגים וסכינים וגנבו חפצים, בהם תיק ובו המחשב האישי שלי, מסמכים ותעודות. בתוך התיק היה גם דוח תנועה. המשטרה סגרה את התלונה בדבר הפריצה, מחוסר עניין לציבור, אך החליטה להטיל עליי קנס על אי תשלום הדוח, שלא יכולתי לשחזר ולא ידעתי גם מתי מועד התשלום האחרון שלו. המשטרה טענה שהיה עליי לשמור אותו במקום בטוח. מה יותר בטוח מהבית שלי, התיק, שלי בחדר שלי? בסוף ביקשתי להישפט והראתי את סרטוני הפריצה לשופט, שביטל את הקנס''.

השר יועז הנדל על אנשי הפורום לקידום הנגב ומשפחת כהן (צילום: הפורום לקידום הנגב / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

גם תושבים אחרים בשכונה מספרים על פריצות לבתים. מדובר בשכונה חדשה, של בתי קרקע, הנחשבת שכונה איכותית ומכת הפריצות מעיבה על תחושת התושבים. הפורצים מגיחים רגלית, נכנסים לחצרות הבתים, גונבים לעיתים דברים כגון אופניים חשמליים ואף נכנסים לבתים.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬