האם הצדיק מירושלים ומרכז אורן בדרך להפוך לפניני נדל''ן?

משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית החליטו להשקיע סכום לא מבוטל בשני אתרים מרכזיים בשכונה ד'. בינתיים, מדובר רק בהשקעה בתכנון...
send whatsapp messsage send FB messsage
בדרך להפוך לפנינה נדל''נית? רחוב הצדיק מירושלים (צילום: גוגל מפות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ישקיעו כ-23 מיליון שקלים בתכנון פרויקטי התחדשות עירונית בשמונה ערים, בהן באר שבע. 

בבאר שבע יושקעו כ- 2.4 מיליון שקלים במתחם הצדיק מירושלים, הממוקם בכניסה הצפונית של העיר, בתחום המוגדר להתחדשות עירונית בתכנית המתאר של העיר באר שבע. כיום המתחם כולל 224 יחידות דיור, ובמקומן מוצעות 543 יח"ד בפינוי בינוי, וכן 4000 מ"ר מסחר. בנוסף, עתידות להתווסף כ-969 יח"ד בקרקע משלימה צמודת דופן. המבנים במתחם הינם מבנים ישנים במצב תחזוקתי ירוד הזקוקים להליכי התחדשות. בסמוך למתחם מקודמת תכנית נוספת להתחדשות מרכז מסחרי אורן.

מרכז אורן (צילום: גוגל מפות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

במסגרת המסלול האמור, הרשות המקומית והרשות הממשלתית יהיו שותפות להליכי התכנון, ויבחרו יחדיו את הצוותים המקצועיים. בד בבד עם אישור התכניות, בעלי הדירות יבחרו את היזמים אשר יבצעו את הפרויקט ויקדמו היתרי בניה, בכפוף להתקשרות מול בעלי הדירות. בנוסף, הרשות הממשלתית תממן את הליכי הליווי החברתי שייעשה במתחמים מול האוכלוסייה המקומית, הכולל בין היתר הקניית ידע לתושבים בהליכי פינוי בינוי, סיוע בהתקשרויות בעלי הדירות עם בעלי מקצוע, הקמת נציגויות דיירים  ועוד.

זאב אלקין, שר הבינוי והשיכון: "פרויקטים של התחדשות עירונית הם רב רובדיים בחשיבותם, משקמים ומחזיקים מבנים ישנים, מאפשרים התאמה של דירות לסטנדרטים מודרניים נגישים, מאפשרים הגעה של אוכלוסיות חדשות לחיזוק הרשויות וגם הופכים את סביבת המגורים לנעימה יותר למגורים. המימון שיועבר לטובת פרויקטים אלו הוא צעד אחד מתוך שלל צעדים שאנו מקדמים עבור תחום חשוב זה ואני מברך על השותפות עם הרשויות המקומיות, אשר רק יחד איתם מהלכים אלו יצליחו."

אביעד פרידמן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "אני מברך על ההשקעה החיונית הזו בפרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ. התיישנות המבנים לצד צמיחת האוכלוסייה מחייבת את תנופת הבנייה שאנו מעודדים במהלך זה. מימון זה גם מהווה פתרון נוסף לחסמי התחדשות הנובעים משיקולים של כדאיות כלכלית. זוהי חובתנו להביא את החידוש והשיפור לכל מקום בארץ והשקעה זו היא יישום של חובה זו בשטח."

אלעזר במברגר, מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "מדובר בהשקעה יוצאת דופן בהיקפה במתחמים אשר ללא תקצוב ממשלתי לעבודת התכנון, לא היו זוכים להתחדשות עירונית בטווח הנראה לעין. לשמחתנו ההשקעות יתבצעו בכל רחבי הארץ, לרבות בפריפריה, וכך נגיע ליותר ויותר ערים במסגרת תכנון ההתחדשות העירונית בארץ. אני מזמין את כל הרשויות המקומיות לפנות לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, ולבחון האפשרות לקבל מימון חשוב זה לטובת קידום תכנון של מתחמי התחדשות עירונית בתחומן".על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com