הפשיעה משתוללת בנגב, הוועדה שמטפלת בנושא סיירה והתרשמה

ח"כ רות וסרמן-לנדה: ''ליצור מקומות תעסוקה, לצמצם דרסטית את הפערים בחינוך לוודא לפני הכל שבני הנוער מקבלים כלים נאותים ללימוד השפה העברית, ולטפל בהזנחה של האוכלוסייה הבדואית גם מבחינת תשתיות ותברואה''
send whatsapp messsage send FB messsage
מפגש עם נכבדים בדואים (צילום: רחלי מזרחי אפרים דוברת לח"כ רות וסרמן לנדה)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי
​​​​​​​

ח"כ רות וסרמן-לנדה (כחול לבן) יו"ר השדולה למיגור האלימות והפשיעה בחברה הערבית וחברה בוועדה לביטחון פנים בכנסת, סיירה היום עם חברי הוועדה במחוז דרום.  דיון הוועדה נערך בבית החולים סורוקה עם הנהלת בית החולים ונציגים מהמשטרה. 

בהמשך, קיבלו חברי הוועדה סקירת שטח במחוז דרום של המשטרה ע"י סנ"צ יניב שלמה, יועץ לענייני ערבים במחוז דרום. הסקירה נעשתה בשטחם של שלושת היישובים הבדואים בנגב שהוכרו והוסדרו לאחרונה בכנסת. 

וידאו: ביקור הוועדה והצהרות חבריה (צילומים: דוברות ח''כ וסרמן -לנדה, צילום סלולרי ללא קרדיט)


לאחר שיחה בשטחי הפזורה של אלקסום באירוחו של השיח׳ עקל אל-אטרש, ביקרו חברי הוועדה ביחידת יואב של מחוז דרום. בפגישה עם ראש מועצת להבים וחברי מועצה נוספים הועלו המורכבויות עמן מתמודדים תושבי האזור.  

ח"כ וסרמן לנדה המשיכה לפגישה עם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ, במטרה לבחון מקרוב פתרונות אופרטיביים פוטנציאליים למיגור הפשיעה והאלימות במרחב הדרומי ובכלל. 

ח"כ וסרמן-לנדה: "כיו"ר השדולה למיגור האלימות והפשיעה בחברה הערבית, וכחברה בוועדה לביטחון פנים, חשוב היה לי לבקר בדרום הארץ, אזור שסובל כבר שנים ממציאות בלתי נסבלת של אלימות, העדר משילות ופשיעה. ביקור זה, שאיננו הראשון וגם לא האחרון שלי במרחב הדרומי, הדגיש את הצורך במענה הוליסטי לבעיית העבריינות והפשיעה המשתוללת בארץ כולה ובדרום בפרט.
יש ליצור מקומות תעסוקה, לצמצם דרסטית את הפערים בחינוך לוודא לפני הכל שבני הנוער מקבלים כלים נאותים ללימוד השפה העברית, ולטפל בהזנחה של האוכלוסייה הבדואית גם מבחינת תשתיות ותברואה''.

ביקור הוועדה (צילום: דוברות ח''כ וסרמן-לנדה)

''רבים מהתושבים הבדואים משוועים אף הם לנוכחות משטרתית, אל לנו להפקיר אותם. אך לצד זאת חשוב מאוד לסמן גבולות ברורים ביותר באשר לכיבוד החוק ולהבהיר בחקיקה, באכיפה, ובשטח שהמדינה לא תגלה שום סובלנות כלפי אלימות ופשיעה! בהקשר זה וכצעד ראשון, הנחתי לאחרונה הצעת חוק להתמודדות עם תופעת ה״פרוטקשן".
''זהו למעשה צעד אחד מתוך שורה של צעדים שנוקטת הממשלה כדי להילחם בתופעה האיומה הזו שהטיפול בה הוזנח זה שנים".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com