''העצורים בהתפערויות סורוקה שוחררו'': ביקורת בכנסת, זעם בב''ש

על פי דברי ח''כ שלמה קרעי, כל עצורי ההתפערות האלימה בסורוקה, במהלכה נורו יריות, יודו אבנים ונדקרו משתתפים - שוחררו
send whatsapp messsage send FB messsage
''העצורים בהתפערויות סורוקה שוחררו'': ביקורת בכנסת, זעם בב''ש הקטטה האלימה בסורוקה (רץ ברשתות, ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

''התחזית שלי מיום שני השבוע בדיון בוועדת החוקה בנוכחות שר המשפטים התגשמה מוקדם מהצפוי... כל העצורים שוחררו בתוך 4 ימים בלבד!'', כותב הערב ח''כ שלמה קרעי בחשבון הטוייטר שלו. לדבריו, ''בשורה התחתונה, בית המשפט משחרר פורעים אלימים ולא נותן למשטרה זמן להשלים את החקירה. יש לבצע טיפול שורש לגורמים במערכת המנותקת הזו שלא מחוייבים למאבק בפשיעה''.

כזכור, המשטרה בצעה גל מעצרים בעקבות האירוע החמור. לדברי קרעי, המערכות יחכו שיירד הרעש התקשורתי, ואז ישחררו את המתפרעים, באחת התקריות החמורות שידע בית החולים הבאר שבעי. מלבד ח''כ איתמר בן גביר, איש במערכת הפוליטית הארצית לא טרח להגיע לנגב. 

וידאו: ח''כ קרעי בדיון בוועדת החוקה בנוכחות שר המשפטים (צילום: ערוץ הכנסת / שימוש הוגן על פי שעיף 27 א')


הוועד להצלת הנגב: ''אזרחי מדינת ישראל שומרי החוק יקחו את החוק לידיהם ויגנו על ביתם ורכושם''

ואילו הוועד להצלת הנגב, אומר בתגובה: ''הוועד להצלת הנגב בעקבות שיחרור העצורים מסורוקה הערב. אוזלת ידה של מערכת המשפט ורשויות אכיפת החוק בטיפול בטרור הפלילי בנגב הוא תעודת עניות למדינת ישראל. כאשר משטרת ישראל אומרת "לא הספקנו להוציא צילומים" היא למעשה זועקת לסיוע , ואומרת קבל עם ועדה שהיא לא מצליחה לעמוד במשימת ההגנה על התושבים . השר לבט"פ וראש הממשלה מסרבים להישר מבט אל המציאות של הנגב המדמם .  אנו שבים ומזהירים : מדרום תיפתח הרעה . 
לא רחוק היום שבו אזרחי מדינת ישראל שומרי החוק יקחו את החוק לידיהם ויגנו על ביתם ורכושם''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]