אישום: אזרח תאילנד, ממושב בנגב, ניסה להבריח חצי קילו קריסטל מת'

כתב אישום נגד סאיי לי מונטרי, אזרח תאילנד בן 31, שהחליט לייבא סם מסוג מת', במטרה למכור אותו בישראל. הסם הוסלק בתוך ציור
send whatsapp messsage send FB messsage
הציור ובו הוסלקו הסמים (צילום: רשות המסים)

כתב אישום הוגש בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, נגד סאיי לי מונטרי, אזרח תאילנד בן 31, העצור מה-13 באוקטובר. מונטרי התגורר ועובד במושב שובה בנגב. 

​​​​​​​על פי כתב האישום, מונטרי, השוהה בישראל עם אשרת עבודה, החליט לייבא סם מסוכן מסוג מת'-אמפטמין (המוכר גם בשמו ספיד, קריסטל או קריסטל מת') מתאילנד לישראל במטרה לסחור בו בישראל.

שקיות הסם (צילום: רשות המסים)

 הוא הזמין את הסם, שהוסלק בתוך תמונה, בתוך חמש שקיות אטומות במשקל כולל של 461.93 גרם. לאחר שהחבילה הגיעה לישראל, ב-29 באוגוסט, או בסמוך לכך, היא נבדקה. המשטרה יצרה קשר עם סוכנות הדואר ומונטרי הוזמן לקחת את החבילה.  מונטרי הגיע לסניף הדואר בשעה 17:00, אסף את החבילה מבלי לדעת שהוא תחת מעקב וכשיצא מהסניף - הוא נעצר על ידי השוטרים. 
 
תפסיתו של מונטרי התאפשרה הודות לחקירה יסודית של לשוטרי תחנת נתיבות ולחוקרי יס"מ מכס מרכז מרשות המסים.

ייצור הסם, כמו גם השימוש בו, נחשבים מסוכנים ביותר. אף כי גרסא שלו נמצאת בשימוש רפואי מבוקר בטיפול במסר מחלות, הייצור הבלתי חוקי כרוך בשימוש בחומרים מסוכנים, הייצור הלא מפוקח על ידי גורמי פשיעה עלול להסתיים במותם של תרכני הסם בשל הרעלה. גם סילוק המעבדות המשמשות לייצור הסם הלא חוקי מורכב ויקר. בישראל הסם מוכר בשם קריסטל.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com