אשל הנשיא: טקס קריאת שם לשכבה ז' ע"ש הלוחם בראל חדריה ז''ל

אתמול, ראשון, התקיים בכפר הנוער אשל הנשיא טקס קריאת שם לשכבה ז' של תלמידי הפנימיה על שם סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל, לוחם מג"ב שנורה בידי איש חמאס בגבול רצועת עזה
send whatsapp messsage send FB messsage
הוריו של בראל ז"ל עם ד"ר עוזי תפוחי מנהל הכפר (צילום: כפר הנוער אשל הנשיא / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

הטקס נערך במעמד הוריו, ניצה ויוסף, אחיו ואחיותיו, נציגי היחידה מהצבא ומהמכינה, חברי ילדות שלו, מנכ"ל כפר הנוער, ד"ר עוזי תפוחי, מנהל הפנימיה, עומר עמנואל, תלמידי שכבה ז' והצוות החינוכי. שם השכבה נחשף בכתובת אש גדולה שנשאה את שמו של בראל ז"ל.

"תודה רבה על הזכות שהענקתם לנו. הבחירה להנציח את בננו מאד מרגשת ובעלת משמעות עבורנו, המשפחה והחברים" אמרו ההורים בפגישתם עם התלמידים והצוות החינוכי. "זו חוויה עצמתית שמנחילה את הערכים של בראל. כפר הנוער אשל הנשיא הוא משפחה שלנו לכל החיים".

כתובת אש שהכינו התלמידים (צילום: כפר הנוער אשל הנשיא)

כמידי שנה תלמידי השכבה החדשה (ז') שנקלטת בכפר הנוער בוחרים שם שכבתי שמלווה אותם במשך שש שנים עד סיום התיכון. "השנה", מספר ד"ר עוזי תפוחי מנכ"ל כפר הנוער, "הוחלט ביוזמה של התלמידים וסגל הפנימיה לקרוא לשכבה ע"ש בראל ז"ל. זאת, לאחר תהליך שבו למדו על פועלו בעזרה לזולת, התנדבותו לשנת שירות, בחירתו להתגייס לשירות צבאי משמעותי, ועל ערכי הרעות, המנהיגות ואהבת הארץ שאפיינו אותו. ערכים ואבני יסוד שעולים בקנה אחד עם ערכי החינוך באשל הנשיא". לדבריו "יוזמה זו קיבלה את ברכת הוריו ומשפחתו שהתרגשו מהמחווה להנצחתו של בנם ז"ל דרך חינוך בני נוער".

 ההורים בשיחה עם התלמידים / צילום: כפר הנוער אשל הנשיא

אילנה נולמן, מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך: "יוזמה מרגשת של התלמידים להנצחתו של בראל ז"ל, שדמותו נצרבה בסיפור הישראלי. אין מקום חי יותר להנציח את זכרו של בראל מאשר במעשה החינוכי של דור העתיד". 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com