כתב אישום נגד רופא מעומר: מכר תרופות במרשמים פיקטיביים

כתב אישום נגד ד"ר ישראל לוין, בן 73 מעומר, אשר רכש בבתי המרקחת תרופות, שחלקן מהוות גם סם מסוכן, באמצעות  כ-750 מרשמים פיקטיביים שהנפיק ומכר אותן ללקוחות שונים בחו"ל, בסכום כולל של כ-2.6 מיליון ש"ח
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: Image by Pexels from Pixabay / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד ד"ר ישראל לוין, בן 73 מעומר, אשר רכש בבתי המרקחת תרופות, שחלקן מהוות גם סם מסוכן, באמצעות  כ-750 מרשמים פיקטיביים שהנפיק, ומכר אותן ללקוחות שונים בחו"ל, בסכום כולל של כ-2.6 מיליון ש"ח. בנוסף, ביצע הנאשם עבירות מס בהיקף של כחצי מיליון ₪.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד ציון קינן, הנאשם, רופא במקצועו, הפעיל בין השנים 2019-2016 אתר אינטרנט בשם "אלישך" ומכר באמצעותו תרופות ללקוחות שונים בעולם, בהם ארה"ב ורוסיה. את התרופות, רכש הנאשם בבתי מרקחת שונים, תוך שימוש במרשמים פיקטיביים אותם הנפיק בעצמו, לאחר שמילא פרטי מטופלים מצילומי דרכונים ישנים שנותרו ברשותו. במטרה לקבל את התרופות, הציג הנאשם במרמה מצגי שווא לבתי המרקחת, לפיהם המטופלים הינם אזרחים זרים המטופלים אצלו במסגרת תיירות מרפא, זאת למרות שצילומי הדרכונים היו שייכים למטופליו בעבר שכבר לא שהו בישראל במועד ביצוע העבירות.  

מכתב האישום עולה, כי הנאשם מכר לחו"ל כ-560 אריזות המכילות תרופות שונות, בהן פנטול וריטלין, המהוות סמים מסוכנים, מבלי שניתן לו היתר או רישיון כדין, בסכום של כ- 2.6 מיליון ₪.

בנוסף, נהג הנאשם לייצא תרופות ולדווח כי מכר דוגמיות ולא תרופות בהיקף מלא, זאת על מנת לזכות בפטור ממס ערך מוסף. כך, דיווח הנאשם על הכנסותיו למע"מ דיווחי כזב ונמנע מתשלום מע"מ בסך של כ-425 אלף ₪.

במסגרת ההסדר, שהוגש יחד עם כתב האישום, יודה הנאשם ויורשע בביצוע עבירות רבות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, יצוא סמים וידיעות כוזבות לפי חוק המע"מ. לעניין העונש הוסכם, כי הפרקליטות תעתור לעונש של 12 חודשי מאסר בפועל והנאשם ישלם לקופת המדינה סכום כולל של 1.2 מיליון ₪.

הדיון נקבע ל-27 באוקטובר, בשעה 9:30.

החקירה החלה כתוצאה משיתוף פעולה בין מכס ארה"ב למכס הישראלי, ובהמשך נוהלה ע"י חוליית הלבנת ההון של ימ"ר נגב, חקירות מע"מ באר שבע, משרד הבריאות ויחידת המכס, בליווי פרקליטות מחוז דרום (פלילי).


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com