יום כיפורים תשפ''ב, תחת מתיחות ביטחונית בדרום

יום הכיפורים תשפ''ב יחל היום, רביעי, בשעה 18:27 ויסתיים מחר, חמישי, בשעה 19:21. צה''ל ערוך בכוחות גדולים בגבול עזה
send whatsapp messsage send FB messsage
כיפור בבאר שבע (צילום: דני בלר)

יום כיפורים מתוח - בצל האירועים האחרונים בגבול עזה: צה''ל ערוך בכוחות גדולים, לרבות סוללות כיפת ברזל. ההערכה היא כי ''גורמים סוררים'' עלולים לנסות לירות רקטות במהלך כיפור, שיקנו להם, לדעתם, ניצחון תודעתי. בנוסף, נודע על כוונה של האסירים הבטחוניים, שמרביתם כלואים בשלושה בתי כלא בדרום, לפתוח בשביתת רעב. בינתיים, הנהגת האסירים מכחישה כי תחל בשביתה ביממה הקרובה.

בבאר שבע וברחבי הנגב, צוותי מד''א פרוסים בהיערכות חירום, לתת מענה במהלך יום כיפור - בין אם זה מתפללים שחשים ברע, נשים שכורעות ללדת, ילדים שנפצעים מנסיעה על אופניים וקורקינטים ועוד. במד''א מבקשים, כמדי שנה, להתחשב בעובדה שאמבולנסים הינם רכבים המצילים חיים ונסיעתם חיונית בכיפור, ועל כן, אין ליידות לעברם אבנים. 

במד"א פונים לגבאי בתי הכנסת להכין מראש ובטרם כניסת החג מכשיר טלפון סלולרי חכם לחירום שימצא בבית הכנסת ויאפשר להזעיק את כוחות מד"א באמצעות קו החירום 101 או באמצעות אפליקציית 'מד"א שלי' המאפשרת בלחיצת כפתור חיוג אוטומטי למוקד החירום 101 של מד"א.
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "לצד חשבון הנפש, הצום והתפילות בבית הכנסת, חשוב ביום הכיפור להקפיד על הנחיות הקורונה, עטית מסיכות, שמירת מרחק ומניעת התקהלות. אני קורא לאזרחי ישראל, רגע לפני כניסת כיפור ומבקש לנהוג באחריות וזהירות - בכביש, בבית הכנסת, בבית ובמרחבים המשותפים. הימנעו מהתקהלות מסוכנת, הרבו לשתות בטרם הצום והקפידו לדאוג לקשישים וילדים, במטרה לעבור את הצום בצורה הבריאה והבטוחה ביותר. בשם מגן דוד אדום, אני מאחל לכל בית ישראל גמר חתימה טובה וצום מועיל".

כמדי שנה הציבור מתבקש להיות עירני לכל דבר חריג ובמקרה הצורך, להזעיק את המשטרה. המשטרה ערוכה לאבטח את המתפללים. תושבים בבאר שבע דיווחו כבר בשנה שעברה על כלי רכב אשר נסעו במהירות ברחובות באר שבע במהלך כיפור, לעיתים תוך נהיגה מסכנת חיים. השבוע היו בבאר שבע מי שקראו להציב מחסומים בכניסות לעיר ולבדוק את כל הנכנסים אליה. בשגרה, בימי כיפור, כוחות הביטחון מראים נוכחות בעיר, במוקדים הרגישים ובנקודות החיכוך. 

מזג האוויר השנה יהיה יחסית נוח: היום, רביעי, יהיה מעונן חלקית עם ירידה קלה של הטמפרטורות. במהלך היום יתכן גשם מקומי קל בצפון הארץ ובמרכזה. בלילה: מעונן חלקית, לקראת בוקר ייתכן טפטוף עד גשם מקומי קל בצפון הארץ ולאורך מישור החוף.
הטמפרטורות החזויות: 32 מ''צ במהלך היממה, 22 מ''צ בלילה.

מחר, חמישי, יהיה מעונן חלקית עם ירידה קלה נוספת של הטמפרטורות והן יהיו נמוכות מהרגיל לעונה. עד שעות הצהרים עדיין יתכן טפטוף עד גשם מקומי קל בצפון הארץ ובמישור החוף.
הטמפרטורות החזויות: 20 מ''צ בלילה, 30 מ''צ ביום.

גמר חתימה טובה, צום קל ומועיל!על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com