נתניהו: ''המערכה בדרום תדרוש סבלנות והקרבה מאזרחי ישראל''

ראש הממשלה השתתף בהערכת מצב בפיקוד, במהלכה הוחלט להגביר את קצב התקיפות על חמאס. כ-600 רקטות נורו מהבוקר, שתי נשים נהרגו באשקלון
send whatsapp messsage send FB messsage
ראש הממשלה בהערכת המצב בפיקוד דרום (צילום: לע''מ)

ישראל מסלימה את התגובות, אך חמאס ממשיך לירות - ובמטחים גדולים. המערכה בדרום ככל הנראה אינה בפני סיום קרוב. משעות הבוקר נורו למעלה מ-600 רקטות וטילי גראד. בעיר אשקלון נפצעו עשרות אנשים ושתי נשים נהרגו. ראש הממשלה הגיע בשעות הצהריים לבאר שבע, להשתתף בהערכת מצב בפיקוד דרום. בדרכה, השיירה חלפה על פני מפגינים שהביאו תמיכה בחמאס. הפגנת תומכי החמאס מתקיימת משעות הצהריים ועברה בכמה מוקדים והיא באה אחרי שבמהלך הלילה מאות התרפעו ביישובים הבדואים.

וידאו: ראש הממשלה בפיקוד דרום (צילום: לע''מ), חמ''ל התקיפה (צילום: דובר צה''ל) / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'


ראש הממשלה נתניהו בתום הערכת המצב: "סיימתי עכשיו בפיקוד הדרום הערכת מצב עם שר הביטחון, הרמטכ"ל ואלוף פיקוד דרום. אנחנו בעיצומה של מערכה. מאז אתמול צה"ל תוקף מאות תקיפות את החמאס והג'יהאד האסלאמי בעזה. סיכלנו מפקדים, פגענו בהרבה מאוד מטרות איכותיות שלהם. הסיכום של הישיבה הוא להגביר עוד יותר גם את עוצמת התקיפות וגם את קצב התקיפות.

''החמאס יקבל כאן מכות שהוא לא ציפה להן. אני יודע שהדבר הזה כרוך גם בסבלנות ובהקרבה מסוימת מצדכם, אזרחי ישראל. לצערי נהרגו לנו שני אזרחים. אני מבקש מכולכם להישמע להוראות, לשמור בקפדנות על הנחיות פיקוד העורף, זה מציל חיים. יש לנו עוד דרך מסוימת לעשות, נעשה אותה יחד באחריות, תוך גיבוי מלא לתקיפות שצה"ל תוקף ויתקוף''. 

''אני רוצה לומר גם מילה לגבי ערביי ישראל, הייתה כאן התפרעות פרועה אתמול שאנחנו לא יכולים לקבל אותה מצד צעירים חמומי מוח. ההנחייה שלנו לעשות הכל כדי לשמור על החוק והסדר. אני מצפה מכל מנהיגי הציבור, ובראש ובראשונה ממנהיגי הציבור הערבי, להתייצב כאן, לגנות את ההתפרעות הזאת ולעשות הכל כדי להחזיר את השקט''.

''אנחנו נתנו הנחיות לתגבר את כוחות המשטרה בעוד גדודים של מג"ב, אנחנו נתגבר אותם ככל שצריך כדי לשמור על החוק והסדר במדינת ישראל, וגם כאן צריך את שיתוף הפעולה שלכם, של כל אזרחי ישראל".על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com