גנבי רכב מהפזורה פרצו לשער בסיס נבטים, חדרו פנימה - ונעלמו

שוב תקיפה של פורעי חוק מהפזורה על בסיס צה''ל בנגב: מרדף של צה''ל והמשטרה אחרי חשודים מהפזורה - שגנבו רכב בדימונה, התפרצו לשער בסיס נבטים ונמלטו לתוכו. בסיס חיל האוויר הרגיש נאלץ להקפיץ כוחות מיוחדים
send whatsapp messsage send FB messsage
גנבי רכב מהפזורה פרצו לשער בסיס נבטים, חדרו פנימה - ונעלמו כוחות משטרה בפתח הבסיס (צילום סלולרי, על פי סעיף 27 א')

על פי דיווחים שהגיעו למערכת ברנז'ה NEWS - ואינם מאומתים בשלב זה, גנבי רכב מהפזורה הצליחו לגנוב רכב בדימונה, נקלעו למרדף משטרתי וליד בסיס נבטים נמלטו לתוך הבסיס. במקום כוחות משטרה רבים, העורכים חיפושים בשילוב עם צה''ל.

 הרכב הגנוב בשטח הבסיס (צילום רץ ברשתות ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מהמשטרה נמסר: ''במשטרת ישראל התקבל דיווח על גניבת רכב מדימונה. שוטרים איתרו את הרכב סמוך לבסיס נבטים, החשודים אשר הבחינו בשוטרים נטשו את הרכב וככל הנראה נמלטו רגלית לכיוון הבסיס הצבאי.כוחות משטרה בסיוע צה"ל מבצעים סריקות לאיתורם''.

תושבים המתגוררים בסביבת בסיס נבטים, מספרים הערב לברנז'ה NEWS, כי קיבלו הודעה, דרך רשתות חברתיות, להישאר בינתיים בבתיהם. לידיעה אין אישור מגורם רשמי. לברנז'ה NEWS נודע כי בבסיס נבטים הוזנקו כוחות מיוחדים, לרבות מסוק, בחיפוש אחרי החשוד או החשודים שהצליחו לחדור לבסיס.

מדובר באירוע חמור נוסף של הפקרות חוק בנגב, בו חשודים מתפרצים לבסיס רגיש של צה''ל. אירוע נוסף, מהבוקר, בבסיס אחר בנגב נמצא בבדיקה. בסיס נבטים של חיל האוויר (בח"א 28) הוא בסיס טיסה של חיל האוויר הישראלי השוכן בנגב הצפוני ויש בו מתקנים רגישים.

בין היחידים שהגיבו הערב על האירוע היו תנועת רגבים: ''בתגובה לאירוע חוליית השודדים הבדואים בבסיס חיל האוויר בנבטים, אומרים בתנועת רגבים: "מי שלא מטפל בבעיה כשהיא קטנה, צריך להתמודד איתה כשהיא חוצה כל גבול.  רק בשבועיים האחרון נתקלנו בסוגים קשים וחמורים של עבריינות: בתקיפה המינית המזעזעת של ילדה קטנה בביתה, בפריצה לשדה תימן ויידוי רימון הלם לעבר חיילים, באירועי השוד בבאר שבע, בגניבת התחמושת וכעת בפריצה לבסיס חיל האוויר בנבטים בו נמצאים המטוסים הכי סודיים של חיל האוויר. מדינת ישראל חייבת להציב את הגבול ולתת פתרון כולל, רחב ונוקשה לפתרון בעיית הפשיעה הבדואית בנגב". 

אחרוני להגיב, אחרי שעות רבות, היו אנשי דובר צה''ל: ''לפני מספר שעות החל מרדף משטרתי אחר רכב אזרחי, ככל הנראה גנוב, ובו חשוד. במהלך המרדף המשטרתי הגיע הנהג החשוד במהירות גבוהה לשער בסיס חיל האוויר נבטים.  החשוד שנהג ברכב נמלט ממנו, כיוון שהרכב נבלם מהדוקרנים והחל לרוץ במרחב הבסיס.  כוחות צה״ל בבסיס וכוחות המשטרה מנהלים מרדף אחרי החשוד, בסיוע היחידה האווירית של המשטרה, יחידות ההגנה הקרקעית, חוזי של חיל האוויר וגששים.   נדגיש כי על נכסי הבסיס מוצבים שומרים ונפתח חמ״ל לאירוע. לא נשקפת סכנה למשרתי הבסיס ומתקניו הביטחוניים''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​