גל הפשיעה בב''ש: עמדת שיטור וביטחון שכונתי תפתח בשכונה ג'

בעבר נחשף בברנז'ה NEWS, כי מאות סטודנטים וסטודנטיות הוטרדו בשכונה ג', מילולית ומינית וחלקם נזקקו לטיפול. דנילוביץ': ''יגויסו מתנדבים ונרחיב את שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה ואגודת הסטודנטים''
send whatsapp messsage send FB messsage
להגביר את הביטחון בשכונה ג' (צילום המחשה: PXFUEL / CC0)

גל הפשיעה בבאר שבע: עמדת שיטור וביטחון שכונתי חדשה תפתח בלב שכונה ג', בהחלטה משותפת של ראש העיר ומפקד תחנת באר שבע. כבר לפני שנתיים נחשפה בלעדית בברנז'ה NEWS תופעה חמורה: סטודנטיות - וגם סטודנטים, עוברים הטרדות בעלות אופי מילולי ומיני בשכונות הסמוכות לאוניברסיטה. הבוקר מודים באגודת הסטודנטנים: מדובר בכ-500 תלונות במהלך פרק של שנה בין 2019 ל-2020. בחלק מהמקרים, הקורבנות נזקקו לטיפול נפשי. מתברר כי במקרים רבים קורבנות ההטרדות חששו לפנות למשטרה ונשארו עם הפגיעה.

במהלך 2020, מסל''ן (מרכז סיוע לנשים נפגעות - נגב) טיפל במקרים רבים של סטודנטיות, שבעבר עברו הטרדה מינית, אשר הפגיעה כלפיהן בבאר שבע הייתה עבורן קשה - מאחר ועוררה את טראומות העבר. במהלך השנה האחרונה חשף ברנז'ה NEWS, בלעדית, את התופעה הקשה הזו - מעדויות סטודנטיות וכן מנהגי מוניות בעיר, שהופתעו לקבל הזמנות לנסיעות של עשרות מטרים בלבד: הסטודנטיות חששו ללכת את המרחק הקצר משער הואניברסיטה לביתן בשכונות ג' ו-ד'. 

עם זאת, תושבים בבאר שבע דורשים ביטחון לכלל תושבי העיר - ולא רק לסטודנטים. מדי ערב נפרצות בעיר מכוניות, נשים מוטרדות, אפילו במקומות מרכזיים. כותב שורות אלה היה עד אתמול, בשעה 20:00, לתקרית בה צעירה הלכה בשדרות טוביהו, רכב האט והתחיל להעיר לה הערות פוגעניות. הצעירה החליטה לעבור לשביל צדדי וכשנהג הרכב הבחין בכוונה לצלם אותו, הוא נסע מהמקום במהירות. במשמרות האזרחיים שקמו בבאר שבע בגלל הצתב, אומרים כי מדובר בתופעה נפוצה.

הבוקר מפרסמת עיריית באר שבע כי בסיכום בין ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' לבין מפקד תחנת באר שבע, נצ"מ טירן יהוד, הוחלט כי כבר בתוך מספר שבועות תפתח עמדת השיטור, אותה יאיישו שוטרי תחנת באר שבע והשיטור העירוני.

פעילות העמדה תכלול: מתן פתרונות משטרתיים וקהילתיים לתושבים ולבעלי העסקים בשכונה. עוד סוכם בין ראש העיר למפקד התחנה כי במקום החדש יופעלו תוכניות לגיוס מתנדבים שיצטרפו למאמצים להגברת הביטחון. כמו כן, ישולבו סטודנטים בפעילות זו, במסגרת פרויקטים משותפים עם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון.

יש לציין כי בכוונת המשטרה ועיריית באר שבע להרחיב את יחידת המתנדבים לפעילות בשכונות נוספות בעיר. בימים הקרובים ייבחנו מספר חלופות למבנה המיועד, מתוך כוונה להתחיל תוך מספר שבועות בפעילות העמדה.
 
רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע: "שיתוף הפעולה בין כל הכוחות המשותפים, עירייה, משטרה וקהילה יקדם משימה חשובה זו של שמירה וחיזוק תחושת הביטחון בקרב התושבים.  הקמת העמדה בלב שכונה ג', תסייע רבות בהתמודדות עם האתגרים בשכונה. לצד השותפים יגויסו מתנדבים ונרחיב את שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה ואגודת הסטודנטים. מאמץ משותף עירוני, משטרתי וקהילתי."
 
נצ"מ טירן יהוד, מפקדת תחנת באר שבע במשטרת ישראל: "משטרת ישראל תמשיך לפעול באמצעים העומדים לרשותה למען ביטחון התושבים ומתן מענה לאתגרים השונים שעומדים לפתחה. שילוב הזרועות עם העירייה, האוניברסיטה והתושבים יאפשר לכולנו ביחד לפעול למען סביבה בטוחה."


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​