דנילוביץ' שיגר מכתב לאוחנה, דורש לטפל בפשיעה הבדואית

בשנים האחרונות מדווחים כמעט בלעדית, בברנז'ה NEWS, מקרים בהם פורעים מהאוכלוסיה הבדואית מבצעים בב''ש עבירות אלימות והטרדה - ועכשיו רוה''ע דורש מהשר אוחנה לפעול בנושא. ח''כ אלחרומי: ''מסיתים נגדנו''
send whatsapp messsage send FB messsage
מחזה לא נדיר בב''ש: גניבת גלגלים (צילום: מקסים ברנשטיין / באר שבע ביחד, על פי סעיף 27א)

מכתב חריג של ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', לשר הביטחון פנים, אמיר אוחנה: תחת הכותרת ''חציית קו אדום ופגיעה קשה בביטחונם האישי של תושבי באר שבע והנגב בקשה לפגישה דחופה!''

''אנו עדים לחציית קווים אדומים ולהשתוללות ברוטלית במקרי האלימות והפשיעה מקרב בני מיעוטים, המטילים אימה על תושבי באר שבע והנגב. כראש עיר, אינני יכול להשלים עם תופעה חמורה שכזו, אשר פוגעת בביטחונם האישי של תושבי המטרופולין.

''אני פונה אליך בבקשה לקיים יחד איתנו ועם אנשי הביטחון פגישת עבודה דחופה בנושא, על מנת שינקטו הצעדים הדרושים, בתקיפות ובמלוא הנחישות. חשוב לציין, שכנופיות אלו של בריונים חסרי רסן, מכתימות ציבור שלם מקרב האוכלוסייה הבדואית במרחב הנגב, שרובה המכריע חיה לצידנו בשותפות מלאה במגוון תחומי החיים. אסור לנו לעבור לסדר היום נוכח הפגיעה החמורה בביטחונס האישי של התושבים!''.

המכתב של דנילוביץ', שנשלח לשר אוחנה (צילום מסך)

המכתב יוצא אחרי בשנים האחרונות נחפשו מקרים של פריצות, גניבות וגירמת נזקים לכלי רכב, תיעוד מקרים של הטרדות, תיעוד השתוללות בכבישי העיר, תופעות של פרוטקשן, גניבות מבתי עסק ועוד, שרובן ככולן נחשפו, לא אחת בלעדית, בברנז'ה NEWS. לעיתים, היו שהכחישו את קיומן, רק בשביל לנקוט צעדים זמן רב אחרי. 

בין היתר, בשנים האחרונות, התרחשו מקרים בהם סניפי דואר נשדדו בהפרש ימים, מקרי שוד מתחנות דלק, סטודנטיות שסיפרו כי הוטרדו מילולית, קטטות במרכזים מסחריים ועוד. 

מה שזירז את התגובה, ככל הנראה, הוא פוסט שעלה בקבוצת באר שבע ביחד, שכתב אביב אגם, בו הוא תיאר כיצד נפל קורבן לאלימות: ''הסיפור שלי הלילה הוא אחר הוא עליית מדרגה.  חיי הלילה התקבלו במתנה. לקראת השעה 1:00 ישבתי עם חברתי ברכב שלי בחניה בעיר באר שבע''.

''במבט לאחור שלושה דמויות רעולות פנים עם מבטא ערבי החמושות בסכינים ומצ'טות פתחו את דלת  רכבי במהירות והצמידו לי סכין לבטני וגרמו לי להתחנן על חיי ברגע האחרון לפני שתקף אותי אותו אדם צעקות תחנוני כנראה השפיעו ולבסוף הוא עלה לרכב שלי ונסע במהירות מהמקום''.

''ברכב היה הפלאפון החדש שלי ושל חברה שלי שקנינו מכספיי המענק הצבאי לאחר שירותינו הצבאי הקשה . (כפי שהבנתי הפלאפונים נזרקו בדרך המילוט של אותם אנשים ובמקום לא ידוע ) יחד עם זאת לקחו את הארנק שלי שהיה מלא בכל חיי בערך..
אותם אנשים, נסעו עם הרכב והשאירו אותי ללא נעליים ומכנסיים שהורו לי להוריד ונסעו מהר מהמקום. במזל לאחר הליכה של כ-10 דקות הגיעה במקרה ניידת משטרה לאזור''.

''אני משתף את הסיפור שלי הלילה, מרצון לשים סוף לאלימות הגוברת בעירנו במטרה להפסיק את תחושת חוסר הביטחון והאונים בעירנו . אבסורד שבתור אדם שתרם 3 וחצי שנים כלוחם ביחידה מובחרת דאגתי ופעלתי יומם וליל לביטחון המדינה מבחוץ , איני יכול להרגיש בטוח ברחובות העיר שלי ובמדינה שלי. רכושי הוא החלק הקטן באירוע זה ,  זו היתה סכנת חיים ממשית ומחר יכול להיות זה כל ילד או ילדה אח ואחות שלכם ושלי. אני קורא לראש העיר להגביר את האכיפה ותחושת הביטחון שאינה קיימת בעירנו.
ובפרט לדאוג לכך שהסיפור יעבור הלאה לאנשים היושבים למעלה בכדי שאף אדם עוד לא יעבור את הטראומה שאני חוויתי הלילה''.

קישור לפוסט המקורי

ח''כ אלחרומי, תושב הנגב, מהרשימה המשותפת: ''מדובר בגל הסתה''

רק השבוע התקיים סיור של חברי מפלגת ישראל ביתנו בפזורה בנגב, שעורר כעס רב אצל הציבור הבדואי, הטוען מצידו כי מעשי מעטים מכתימים ציבור שלם וכי הטענות הן בבסיסן פוליטיות:  חה״כ סעיד אלחרומי, מהרשימה המשותפת טוען כי מדובר בגל הסתה נגד האוכלוסיה הבדואית בנגב, בתקופה האחרונה : ''עם ההכרזה על הבחירות הרביעיות בתוך שנתיים התחילה עונת ההסתה של הימין הקיצוני נגד האוכלוסיה הבדואית בנגב . האוכלוסיה החלשה והמוזנחת ביותר ע״י ממשלות ישראל נמצאת בימים אלה תחת מתקפה אגרסיבית ע״י מפלגות ומנהיגי הימין הקיצוני עם עזרה וגיבוי מכמה קיצונים מאנשי הדרום בדמות בדש ודומיו , תוך ניצול ציני של מקרי אלימות שהחברה הבדואית מוקיעה ודוחה בשאט נפש''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​