אושר תקציב הרשות לפיתוח הנגב: 73 מיליון שקלים

התקציב השנתי אושר למרות השיתוק במשרדי הממשלה ואי יכולתה להעביר תקציב. ביו הפרויקטים לשנת 2021 - שיתוף פעולה עם שירות התעסוקה לטפל באבטלה הגבוהה בנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
משתתפי ישיבת הזום (צילום מסך)

73 מיליוני שקלים - זהו התקציב של הרשות לפיתוח הנגב לשנת 2021, שאושר על ידי המועצה שלו, בראשה עומד ראש עיריית ב''ש, רוביק דנילוביץ'. כמו כן, אושרה פה אחד הארכת מינויו של המנכ''ל, משה מוריוסף, לכהונה נוספת.

הרשות לפיתוח הנגב הוקמה בשנת 1991 ומורכבת ממועצה מנהלת בה חברים ראשי רשויות בנגב, מנהלי משרדי הממשלה, נציגי שרים, נציגי האוניברסיטה ובית החולים, נציגי לשכות המסחר והתאחדות התעשיינים. תפקידיה העיקריים של הרשות הם ליזום תוכניות לעידוד יזמות ופעילות לפיתוח כלכלי וחברתי של הנגב, לתאם בין משרדי הממשלה וגופים הפועלים לפיתוח הנגב, ליזום מחקרים ולספק מידע הנוגע ליזמות ופעילות בנגב.

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אריאל משעל: "לשמחתי יש קונסנזוס במשרדי הממשלה השונים על היתרונות בעבודה מול הרשות לפיתוח הנגב. גם משרדי הממשלה וגם הרשויות המקומיות בנגב מבינים היום יותר מבעבר שהרשות לפיתוח הנגב הינה גוף יעיל שבעזרתו קל ונוח לקדם פרוייקטים ולתקצב אותם".

בכנס בו אושר התקציב השנתי של הרשות  השתתפו לצד המנכ"ל אריאל משעל גם מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב משה מוריוסף וכן מי שניהלו את הישיבה יו"ר מועצת הרשות ראש עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ ויו"ר מינהלת הרשות ראש עיריית דימונה בני ביטון.

ראש עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ' אמר כי לבקשת ראשי הרשויות הוא ישלח מכתב לממשלת ישראל ויקרא להפוך את תכנית הדגל של הרשות לפיתוח הנגב, מצוינגב, לתכנית כלל ארצית, לאור ההצלחה הגדולה והחשיבות הרבה של הפרוייקט, לדבריו.

ראש עיריית דימונה בני ביטון שהוא גם יו"ר מינהלת הרשות אמר כי נפגש באחרונה בשם הרשות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם שרת התחבורה מירי רגב בנושא קידום הקמת שדה תעופה בינלאומי שני לישראל בנבטים שבנגב. ביטון הדגיש את הצורך לקדם ולזרז את התכנית להקמת בית חולים נוסף בבאר-שבע כפי שהתחייב שר הבריאות בביקורו האחרון באזור. לדברי ביטון שני הנושאים הללו חייבים להישאר על סדר היום גם במקרה של הקדמת הבחירות.

בשמו של שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אריה דרעי השתתף בישיבה יוני משריקי ראש מטה השר לנושאי פיתוח הנגב והגליל. לדבריו, עובדי הרשות עמדו באתגרים בשנה קשה. יחד עם מנכ"ל הרשות, משה מוריוסף. בזכור, הממשלה לא מצליחה להעביר את התקציב, עבודת חלק מהמשרדים משותקת, מה שעלול להוביל לבחירות בסביבות חודש מרץ.

מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב משה מוריוסף הודה לרוביק דנילוביץ ולבני ביטון על שיתוף הפעולה בעבודה היומיומית מול הרשות לפיתוח הנגב כדי לקדם פרוייקטים חיוניים שיביאו לצמצום פערים מול המרכז. "שנת 2020 נפתחה ללא תקציב רגיל למעשה ורק תודות למאמצים מיוחדים וחשיבה מחוץ לקופסא של עובדי הרשות נמצאו הפתרונות היצירתיים שאיפשרו להוציא לפועל פרוייקטים חיוניים בנושא.

סמנכ"לית הרשות פלורין גדלבסקי הציגה בפני משתתפי הישיבה את הדגשים על הפעילות שבוצעה השנה למרות מיפגעי הקורונה. בין הייתר פלורין סיפרה על הפעילות שנעשתה במסגרת מיזם ביזבנגב שבמהלכה קיבלו מעל 50 יזמים וקבלנים מהנגב הזדמנות לקחת חלק בהקמה של קריית התיקשוב, במסגרת מיפגש מיוחד שהזכיין ומינהל מעבר צה"ל לנגב יחד עם הרשות לפיתוח הנגב יזמו עבור הקבלנים ואשר התקיים באחרונה במשרדי מינהל מעבר צה"ל דרומה בפארק "גב ים נגב". סמנכ"לית הרשות סיפרה גם על מה שנעשה למרות מיפגעי הקורונה בשורה של פרוייקטים חשובים לתושבי ובדגש על ילדי הנגב כמו : מצוינגב, נגב קוד, נגב סל ועוד. בין הייתר סיפרה כיצד סייעה הרשות לילדי הנגב להתכונן לבגרות באון ליין בעזרת מורים שתגברו אותם ללא תשלום.

במבט לתכנית העבודה של 2021 סיפרה פלורין גדלבסקי על שתוף פעולה מיוחד עם מחוז דרום של שירות התעסוקה שאמור לקדם פתרונות תעסוקה חדשים למי שנפלטו ממעגל העבודה בחודשי הקורונה.

בישיבה אישרה מועצת הרשות לפיתוח הנגב, פה אחד, את הארכת מינויו של מנכ"ל הרשות, משה מוריוסף, לכהונה נוספת. ראשי הרשויות והמועצות הודו למנכ"ל על פעילותו ואיחלו לו הצלחה רבה לשנים הבאות.