מבוכה: שר התקשורת רצה לחנוך תשתיות בתל שבע - אך הציוד נגנב

השר יועז הנדל ביטל ביקור בתל שבע, אחרי שהתשתיות אותן היה אמור לחנוך, שהיו משפרות מאות את גלישת האינטרנט ביישוב - נגנבו. ''אין לנו משילות בנגב'', הודה
send whatsapp messsage send FB messsage
השר הנדל במועצת כסייפה (צילום: דוברות השר)

מבוכה לשר התקשורת - יועז הנדל. היום, שלישי, הוא היה אמור לחנוך תשתיות תקשורת ביישוב תל שבע, כאלה שהיו מאוד משפרות את הגלישה ומאפשרות לתלמידי היישוב לשפר את חוויית הלמידה מרחוק - אך התשתיות נגנבו והשר נאלץ לבול את הביקור. יועז הנדל הגדיר את המצב בנגב ''כאוס'' והודה: ''אין לנו משילות בנגב''.

השר יועז הנדל (''דרך ארץ'') ביקר היום בכסייפה, שם הציוד לא נגנב. ''לפני חמישה חודשים ביקרתי בתל שבע והתחייבתי שאדאג לכל אזרח ישראלי כדי שיוכל ללמוד ולעבוד מרחוק. לצערי חלק מהתשתיות בתל שבע נגנבו הלילה. לעומת זאת, בכסייפה יש אינטרנט מהיר'', סיפר הנדל.

''הסיפור כולו בשני מקומות במגזר הבדואי. צריך לומר את האמת: אין לנו משילות בנגב. זה נובע משנים ארוכות של הזנחה. מהעדר אחריות של ראשי רשויות, מיד חלשה של משטרת ישראל ומהעדר אכיפה שיטתית, עקבית ונוקשה של מערכת המשפט עם נטייה לענישה מקלה'', אמר.

הוא הפנה אצבע מאשימה לשר אוחנה: ''שר ביטחון הפנים צריך לקחת אחריות ולהתעסק באתגרי המשילות, למנות מפכ״ל ולשים קץ לכאוס בנגב ובגליל, עם כל הכבוד לעיסוק בבלפור. יש לנו משימה לאומית לשלב את ערביי ישראל עם זכויות וחובות, לייצר משילות ותהליך ישראליזציה. לא עושים את זה באמצעות ״הכלה״ אלא בעזרת מדיניות נחרצת והנהגה מקומית אמיצה. תשתיות תקשורת מתקדמות הן כלי עוצמתי לצמצום פערים וליצירת מקומות עבודה. אני מתכוון לפעול איפה שיודעים לקחת אחריות. משטרת ישראל ומערכת המשפט חייבים לעשות חשבון נפש. זה לטובת אזרחי ישראל במגזר הבדואי''.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...