השר עמיר פרץ נפגש עם ראשי הרשויות הבדואיות

שר הכלכלה והתעשייה והשר הממונה על הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, ח"כ עמיר פרץ, קיים פורום ראשי רשויות בדואיות בנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דוברות משרד הכלכלה והתעשיה

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

שר הכלכלה והתעשייה, והממונה על רשות הבדואים, עמיר פרץ, נפגש עם 9 ראשי הרשויות הבדואיות בנגב ביחד מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה ועם מנכ"ל רשות הבדואים יאיר מעיין וראש האגף לפיתוח כלכלי חברתי יריב מן. הפורום, שארך כ-3 שעות, התקיים באווירה טובה ונינוחה ובו שטחו ראשי הרשויות נושאים שונים כגון:

השר פרץ, שהיה קשוב לטענותיהם של ראשי הרשויות סיכם: "בקרב החברה הבדואית בנגב ישנם אתגרים רבים שהצטברו במשך שנים רבות.  אינני פוחד לטפל בהם כיוון שאני פועל על פי תפיסת עולם ברורה לשיפור החברה הבדואית והכללית בישראל. הנחיתי את מנכ"ל משרדי, דוד לפלר לבדוק את כל הנושאים שעלו, ולקיים דיון נוסף בעוד כחודש ברשויות הבדואיות על מנת לעדכן את ראשי הרשויות בהתפתחויות".


​​​​​​​השר פרץ: "בקרב החברה הבדואית בנגב ישנם אתגרים רבים שהצטברו במשך שנים רבות, אך אינני פוחד לטפל בהם כיוון שיש לי תפיסת עולם ברורה לשיפור מצבה של החברה הבדואית והכללית בישראל"

"אני מקבל כמעט את כל הטענות ששטחתם כאן בצורה מכובדת וראויה, אבל אני לא רוצה להשלות אתכם שאני יכול לפתור הכל , איפה הגורם בעל הסמכות והמחליט אני אקבל החלטות במהרה"

"אנו עושים מאמץ להגיע להסכמות עם הגורמים המוסמכים כדי להקפיא את צווי ההריסה, ע"מ לתת לנו מרווח זמן להידברות עם ראשי הרשויות והתושבים בכדי להגיע להסכמות"

"יש נושאים רבים שצריך לדון בהם הנמצאים בסמכות משרדי ממשלה אחרים. אני מתכוון להיפגש בקרוב עם נציגי האוצר, המשפטים ובטחון פנים בכדי להגיע להסכמות ולהעלות אותם בהצעת מחליטים אחת לממשלה"