צו הארנונה לשנת 2021 אושר במועצת העיר ב''ש

בישיבת המועצה, שנערך ללא נוכחות תקשורת בשל מגבלות הקורונה, אושר צו הארנונה פה אחד - ללא העליה בסך 1.1% שקבע ''הטייס האוטומטי''
send whatsapp messsage send FB messsage
עיריית באר שבע (צילום: דני בלר)

הערב נערכה ישיבת מועצת העיר באר שבע, ללא נוכחות התקשורת, בשל מגבלות הקורונה. העירייה הודיע כי הערב מועצת העיר באר שבע אישרה הערב פה אחד את צו הארנונה לשנת 2021 – ללא עליה בתעריפי הארנונה, גם לא את המדד והתוספות השונות שהיו עולים באופן קבוע. 

על פי ''הטייס האוטומטי'', הארנונה לעסקים ולמגורים הייתה אמורה להתייקר ב-2021 בשיעור של 1.1%, בשל העלייה בשכר במגזר הציבורי בשנה שחלפה. עם זאת, ישנה ביקורת ציבורית רבה על כי הממשלה בוחרת להעלות את הארנונה בתקופה בה המשק הישראלי נמצא בשמבר הקשה מאז הקמת המדינה. עם זאת, העלייה, בישראל, של הארנונה במהלך השנים האחרונות הייתה כזו, שלא נשקפת סכנה ליציבותן של רשויות מקומיות. הן תוכלנה לעמוד בוויתור על 1.1%. 

ראש העיר רוביק דנילוביץ׳ לחברי מועצת העיר בדיון בנושא הארנונה: "בשעה כל כך קשה לכולנו, כאשר עסקים קורסים ותושבים מאבדים את פרנסתם, אסור להעלות את הארנונה, גם לא את המדד והתוספות השונות שהיו מחוייבים עד היום. למרות שגם עיריית באר שבע סופגת מכה כלכלית קשה ונוצר גרעון תקציבי גדול, זה הזמן לגלות רגישות והזדהות. קשה לכולנו וכמו שאנחנו יחד בימים טובים, כך נהיה מלוכדים בימים קשים! ניתן דוגמה אישית, נצטמצם, נהדק את החגורה ונוותר על חלק מהדברים''.

לאחר שהצו מאושר במועצת העיר, הוא מועבר לאישורם של שרי הפנים והאוצר.