ירי רקטה לעבר כיסופים. הערכה: מחאה עזתית על אי הכנסת כסף קטארי

מעט אחרי השעה 21:00 הופעלה התרעה ביישומון בלבד, בעקבות ירי רקטה לעבר אזור אשכול. הערכה בישראל: חמאס מחמם את הגזרה בשל אי הכנסת הכסף הקטארי
send whatsapp messsage send FB messsage
רקטות (צילום ארכיון: דובר צה''ל)

בהמשך לבלון הנפץ ששוגר ונחת בנגב, ירי של רקטה לעבר כיסופים במועצת אשכול. לא הופעלה אזעקת צבע אדום, אך שוגר איתות ביישומון, מאחר והרקטה נפלה בשטח פתוח. בישראל מעריכים כי מדובר בירי של חמאס בעקבות אי הכנסת הכסף הקטארי.

השיגור בוצע במהלך ראיון טלוויזיוני שקיים צאלח אלעארורי, סגנו של יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, שאיים כי הסיפוח שמתכננת ישראל עלול להוביל לעימות צבאי: ''לא אהיה מופתע אם המצב בדרום יסלים ונגרר לסבב נוסף'', אמר. במערכת הביטחון תורגלו בימים האחרונים תסריטים שונים וקיימת דאגה כי הסיפוח יביא להדרדרות במצב הביטחוני.  בדובר צה"ל אומרים כי ''לפני זמן קצר, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. כתוצאה מהשיגור הופעלה התרעה ביישומון ובשטח פתוח בלבד''.

ממועצת אשכול נמסר:  ''לפני כחצי שעה זוהה שיגור רקטה אחת לשטחנו באזור מרכז המועצה. ככל הנראה ישנה נפילה בשטח פתוח סמוך לגדר המערכת. לא הופעלה התרעה בישובים כי לא נשקפה סכנת נפילה בתוך הישובים. אנו בקשר עם צה״ל ואין שינוי בהנחיות''.