''דם אחותי שנרצחה באכזריות לא הפקר, אין לקצר עונשו של הרוצח''

ב-2012 נרצחה בב''ש שרה סלומון ז''ל: בן זוגה הרג אותה, ערף את ראשה ואנס את הגופה. אחותה, אורה, הקימה משמרת מחאה בכניסה להיכל המשפט בב''ש, מאחר ועל פי תיקון לחוק, הרוצח עלול לזכות בקיצור מאסרו לחצי
send whatsapp messsage send FB messsage
משמרת המחאה בכניסה להיכל המשפט (צילום: דני בלר)

''דם אחותי אינו הפקר. לא ייתכן לקצר לחצי את עונשו של האיש שרצח את אחותי, כרת את ראשה ואנס אותה. בישראל ככל הנראה אונס גופה אינו עבירה והמבצע מעשה רצח אכזרי רשאי לזכות ברחמים ובקיצור עונשו'', אומרת אורה, אחותה של שרה סולומון ז''ל, שנרצחה באכזריות בידי בן זוגה לפני שבע שנים בבאר שבע. שמו של בן הזוג נאסר לפרסום, אבל הרצח המזעזע זכור לתושבי בירת הנגב. אחותה אורה הקימה משמרת מחאה הבוקר, שני, בכניסה להיכל המשפט בבאר שבע. 

אורה סולומון,עתרה לא מכבר לבג"ץ, בתמיכת ארגון משפחות נרצחים ונרצחות, כנגד תיקון  לרפורמה בעבירות המתה, על פיו יקוצר העונש של רוצחים מסוכנים, גם אם פסק דינם חלוט.

וידאו: אורה סלומון, אחותה של שרה, במשמרת מחאה בכניסה להיכל המשפט (צילום: דני בלר)


שרה סולומון ז''ל נרצחה לפני מעט יותר משבע שנים, במאי 2012. הרוצח,  בנוכחות שלושת ילדי המשפחה, ערף את ראשה, שטף אותו במים, עטף בשקית ניילון וקבר אותו באתר בנייה בבאר שבע.

בן הזוג הורשע ברצח, אך לא נגזר עליו מאסר עולם, אלא 27 שנות מאסר בלבד, משום שבית המשפט קבע כי תוטל עליו ענישה מופחתת, לפי סעיף 300 א' לחוק העונשין, בשל מצבו הנפשי.

התיקון שעלול לאפשר את קיצור עונשו של הרוצח ודומיו עבר בחופזה, ממש ברגע האחרון לפני שפוזרה הכנסת האחרונה. על פי תיקון לחוק, ניתן להפעיל על מי שנגזר עליו עונש מופחת של 27 שנה, את סעיף 5 (ב). זהו סעיף בחוק הקובע כי כאשר המחוקק מחליט להקל בעונש בעבירה מסוימת, ההקלה חלה גם על פסקי דין חלוטים לאסירים שהורשעו באותה עבירה. בכך,מקוצר עונשם ללא דיון. בשל התיקון לחוק, עלולים להשתחרר מוקדם רוצחים נוספים, אחרי שעונשם וקצב באופן משמעותי.