הכוהנת הגדולה של הגרפולוגיה

ד''ר בתיה כהן קרויטורו, פסיכולוגית, מטפלת זוגית, מאבחנת, גרפולוגית משפטית, גרפולוגית בתחום הפרטי העסקי והקהילתי. נולדה  בישראל בשנת 1960
send whatsapp messsage send FB messsage
ד''ר בתיה כהן קרויטורו

בצבא שירתה כפקידת מבצעים בבסיס חיל האוויר בחצרים. בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ותואר שני נוסף בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית. במסגרת הדוקטורט בפסיכולוגיה ניתחה פרופיל של הורים הרוצחים את ילדיהם. לאחרונה הוציאה מאמר שפורסם בארצות הברית בנושא הפרעות קשב וריכוז, כיצד לאבחן  דרך  הגרפולוגיה, שזכה ל76% ניבויי הצלחה".

מה הדבר הכי משמעותי שעשית עד כה בתפקידך?
"וואו...המון דברים: הצלת ושיפור קשר באופן יוצא מהכלל של זוגות  עם ילדים לפני  גירושין – ומניעתם; הוצאה של אנשים ממצבי חרדה  דיכאון אלימות והפרעות אישיות שונות; טיפול ושינוי דפוסים של אנשים שחוו התעללות בילדותם ושיפור איכות חייהם".
 
כיצד מגפת הקורונה השפיעה על חייך האישיים והמקצועיים?
"מגפת הקורונה לא השפיעה  באורח חיי כי אני אדם שממעט להסתובב לקנות /לחוות  המוניות, הבילויים שלי הם ביערות  בהתבודדות". 
 
מהו ה"אני מאמין" / המוטו שלך?
"שיצר האדם טוב מנעוריו. תינוקות  וילדים  הם דבר שלם מושלם, נולדים עם 500 תכונות /מידות חיוביות, כמו רגישות, אמפטיה, טוב לב, תמימות ועוד, ולצערי המבוגרים /הורים/ מסגרות חינוכיות עלולים לעיתים במזיד ולעיתים בשוגג ליצור טעויות בגישה, בהתנהלות, בביקורת, בהתייחסות ובחינוך עצמו, ואז מפחיתים במקרה הטוב את התכונות המושלמות של הילד, ובמקרה הרע ייצרו  סיטואציה של 'יצר האדם יהיה רע מנעוריו', בלשון המעטה''."אנשים לא יודעים עלי שדרך כתב היד אני מקבלת סרט נע על האדם מיום היוולדו עד יום מותו" 
מה המסר שלך לנשים שרוצות לשאוף גבוה למעמד כמו שלך?
"נשים וגברים כאחד שרוצים להגיע רחוק יודעים ומכירים את    הגישה הטיפולית שלי, שאין מצב לוותר על החלום שלך גם אם תהיה בדרך קשה, כל חלום על פי רוב מלווה בקשיים רבים, התמודדויות אבל 'יגעת ומצאת תאמין'. לפני מספר שנים ניסתה מטופלת שלי להתקבל ללימודי רפואה (במשך ארבע שנים), הפסיכומטרי לא הספיק, גם לא הציונים, שקלה ללמוד סיעוד, ולבסוף עם המון הדרכה להאמין שחלומות יכולים להתגשם, התקבלה ללימודי רפואה".

מה הרגע המאושר בחייך?
"כשקיבלתי החלטה לאמץ ילדה בת 15, ומהמקום ההרוס בו היא הגיעה אלי, עברה שינוי מהפכני עד כדי כך שלא ניתן להאמין שמדובר באותה ילדה, אף ניתן לראות בכתב ידה שני אנשים שונים. זהו סיפוק עצום".

איזה יחס את מקבלת מגברים שעובדים איתך?
"לרוב היחס שאני מקבלת מגברים החווים בטחון עצמי, המון פרגון הערכה, הערצה, העצמה בקרב גברים חסרי ביטחון שחשים איום חשיפה וסגירות".

מה היית רוצה לשנות?
"הייתי רוצה לשנות את החשיבה והגישה העולמית הקשורה יותר בממד החומרי של התפישה - לעבור לממד יותר רוחני של עומק  לגישה של רגש ופחות שכל כרעיון אוניברסלי.
וכמובן החלום הגדול שלי לבנות את הסטארט-אפ של תוכנה המאתרת הורים מתעללים מזניחים, ובאמצעות האיתור ההורים יעברו את הטיפול כדי למנוע מקרי התעללות הזנחה או רצח. אני מאמינה שחלום זה יתגשם".

מה אנשים לא יודעים עלייך?
"שעברתי ארבעה תיכונים בשל היותי תלמידה עם הפרעות התנהגות קשות, עברתי ארבע כיתות בתקופה בה חיפשתי משמעות לחיים עד שהגעתי ליהדות. לא יודעים שדרך כתב היד אני מקבלת סרט נע על האדם מיום היוולדו עד יום מותו, וזה כלי שמסייע לי לטפל בו באופן מדויק ביותר עבורו".

מה התחביבים שלך?
"אני מנגנת מגיל שש על פסנתר, ללא יכולת לקרוא תווים; ספורט על בסיס יומיומי לפני הזריחה; לשהות במחיצתם של  פעוטות, לשוחח איתם ולחוש את יופי הקסם המושלם שבאדם; להרגיש בעוצמה את הטוב הנקי התמים והטהור שבו. ילדים ואנשים זה התחביב שלי-  אני אוהבת מאוד מאוד בני אדם. התמזל מזלי והעבודה שלי היא התחביב שלי".

מה יהיו משפטי הפתיחה והסיום בספר הביוגרפי על חייך?
"משפט פתיחה: 'כאדם שחווה שלמות של  ניגודים, מורכבויות, אירועים ודרמות הביאו אותי ליצירתיות מופלאה בכל הקשור לאהבת האדם באשר הוא'; משפט סיום: 'מעריכה, אוהבת ומודה לכל המטופלים שמהם למדתי, הבנתי, כאבתי והשכלתי שהיו חלק נכבד מחיי".
.
מיהי השחקנית האהובה שתגלם את דמותך בסרט על חייך?
"מריל סטריפ! יש בה יכולת ליצור תפקיד עם עומק, מישהי המביטה בתהומות הנפש שהיא סוג של נטע זר, יכולה לחגוג את החיים בהצלחתה המקצועית והאישית".

איפה תהיי בעוד חמש שנים?
"הצלחת הסטארט-אפ בנוגע להתעללות הזנחת ילדים שיתורגם לשפות  בינלאומיות, כתיבת ספר בנושא טיפול, לימוד שיטה ויישום עקרונות חיים שפיתחתי לקבוצות גדולות".

משאלות לב?
"להפוך את העולם לרגיש ולאוהב יותר!"


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.comכתבות נוספות למקרה שפספסת...