שוק זה הכי שיק!: השוק העירוני יוצא במבצעים אטרקטיביים

מישהו יכול על השוק העירוני של באר שבע? המקום הכי תוסס, צבעוני וטעים שתמצאו בעיר, מציע עכשיו גם מבצעים בכל הדוכנים
send whatsapp messsage send FB messsage
דוכן פירות בשוק. הכי טעים (צילום: דני בלר)

השוק העירוני של באר שבע יוצא במבצעים - הן להילחם ביוקר המחיה וגם - לעשות טוב לכל המבקרים. בעלי הדוכנים, כל אחד בתחומו, מציעים עד ה-28 בחודש, מבצעים והזלות בכל תחום אפשרי: פירות וירקות, הלבשה, אביזרים ועוד. בין היתר תוכלו להנות מחומוס מבמצע, דגים בהנחה ועוד. 

צילום: דני בלר

השוק הבאר שבעי, אשר בשנים האחרונות עובר תהליך נמרץ של שיפוץ ושידרוג, בזכות פעילותה הנמרצת של מיטל כנפו, אשר דואגת לחדש, לממש רעיונות מלהיבים ולהביא לשוק קהלים נוספים - אשר נשבים בקסמו של המקום.

''במבצע הנוכחי פנינו לכל סוחרי השוק וביקשנו מהם לחשוב על מבצע אחד בתחום שלהם, כל אחד והעסק שלו - על ליצור עניין נוסף לציבור להגיע לשוק. כל הסוחרים נענו ברצון וכך בכל דוכן ניתן למצוא מבצע מעניין וכדאי. רצה הגורל ובמקרה זה גם נפל על מחאת יוקר המחייה, למרות שלא היה מתוכנן כך. הלקוחות נהנים מאוד והסוחרים שמחים על תנועת הקונים'', אומרת מיטל קנפו, מנהלת השוק העירוני. 

מיטל קנפו בסיור קולינרי. שפע ניחוחות וטעמים שיש רק בשוק של ב''ש (צילום: עצמי)​​​​​​​

מיטל קנפו יודעת לחבר קצוות ולרתום את הסוחרים, את הגופים העירוניים ואת הקהילה, על מנת ליצור חוויה שממנה נהנים כולם. בין היתר, נערכים בשוק סיורים קולינריים - שזוכים לשבחים מצד המשתתפים וגם פעילויות חשובות לקהילה, בהן הצלת מזון. מיטל מספרת כי המבקרים בסיורי הטעימות נדהמים לגלות בשוק העירוני עושר קולינרי נדיר - מחומרי גלם איכותיים ונדירים ועד למקומות המגישים אוכל טעים. 

מיטל קנפו, מנהלת השוק העירוני (צילום: פרטי, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

השוק הבאר שבעי - מהוותיקים בארץ

השוק העירוני של באר שבע מהוותיקים בארץ. לפני 61 שנה נחנך שוק של 90 חנויות שנבנה על ידי משקיעים פרטיים בסמוך לעיר העתיקה, שלימים הפך לקריית האמנים. בשנת 1965 החלה בסמוך "החברה לפיתוח באר שבע" בפיתוח שוק עירוני חדש על שטח של 60 דונם, שכלל גם מתחם חדש לשוק הבדואי.]הבנייה התעכבה עקב חפירות ארכאולוגיות שנערכו במקום, בהן נמצאו שרידים מהתקופה הביזנטית בארץ ישראל.

השוק הבדואי החדש נחנך בשנת 1967, ובשנת 1969 נחנך השוק העירוני, בסמוך לתחנה המרכזית, בין הרחובות בית אשל ודרך חברון. מאז ועד היום הוא משמש את תושבי באר שבע והתושבים ביישובי עוטף העיר.

השוק משתרע על כ-50 דונם ופועלים בו כ-622 דוכני פירות וירקות, אטליזים, חנויות דגים, דוכני תבלינים חנויות ביגוד והנעלה, חנויות תכשיטים וחנויות כלי בית. בשוק יש גם דוכני פרחים, חנויות תכשיטים וזהב, מרכולים וחנויות עם מוצרים מהמגזר הבדואי, כלים ייחודיים, בית מרקחת, דוכני פלאפל ומסעדות פועלים. הדוכנים והחנויות בבעלות העירייה, מהם 415 חנויות המוחכרות בהסכמים ארוכי טווח ל-49 שנים.

צילום: דני בלר​​​​​​​

השוק מחולק לרבעים לפי סוג הסחורה, והדוכנים ממוספרים כדי להקל על ההתמצאות בו. בין הדוכנים אפשר למצוא כאלה הפעילים עוד מימיו הראשונים, חלקם בבעלות דור שלישי ורביעי לאותה משפחה.

חלק מהדוכנים בשוק וותיקים מאוד ומקפידים לשמור על המראה והטעם האוטנטיים. בכלל, בשוק הבאר שבעי המון מוצרים ייחודיים, המגיעים הישר מהחקלאים. מכל רחבי העיר באים לשוק כדי לקנות תבלינים, צמחי תבלין, כלי בית ועוד, שיש רק בשוק העירוני ועל הדרך גם נהנים מדוכני מזון כותם יש רק בשוק.