מינהלת התכנית הלאומית בג'וינט ישראל ביקרה במכללה הטכנולוגית

ביקור מנהלת התוכנית הלאומית החדשה של הג'וינט הגב' יעל בן עמי במכללה הטכנולוגית באר שבע בפתיחת מחזור ב' של התכנית הלאומית
send whatsapp messsage send FB messsage
מינהלת התכנית הלאומית בג'וינט ישראל ביקרה במכללה הטכנולוגית צילום: דוברות המכללה הטכנולוגית / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

ב-13 באוקטובר התקיים ביקור של מנהלת התכנית הלאומית החדשה, הגב' יעל בן עמי וצוותה במכללה הטכנולוגית ב"ש, בה הוצגו הישגי מחזור א' שהחל לימודיו בתשפ"א וההערכות לפתיחתו של מחזור ב' בשנה זו.

בתום הביקור סוכם על חיזוק עבודת המטה המשותפת והמשך שיתוף הפעולה הפורה בין המכללה לבין מנהלת הג'וינט במסגרת התכנית הלאומית להכשרת הנדסאים וטכנאים מוסמכים.

מנהלת התכנית הלאומית הגב' יעל בן עמי הגיע יחד עם צוותה לישיבה משותפת עם מנכ"ל המכללה הטכנולוגית, מר יעקב דור, המשנה למנכ"ל המכללה, הגב' אביבה דידי, האחראי על התכנית הלאומית במכללה, ד"ר זהר ניר ומינהלת התכנית. 

יעקב סקר את מגמות ההכשרה הטכנולוגית בארץ עוד מימי הקמתה ועד אתגרי היום, הציג תכניות ופרויקטים מיוחדים שהמכללה מקדמת וכן את תרומתה הרבה לתעשייה ולחברה בדרום ולשוק העבודה הטכנולוגי.

ד"ר ניר סקר את הישגי מחזור א' בתכנית הלאומית בו השתתפו כיתות הכימיה והמכטרוניקה שיתחילו השנה את שנתן השניה והציג את ההיערכות לקראת פתיחתן המרגשת של 3 כיתות נוספות בתכנית, במגמות המכטרוניקה, הכימיה והבקרה ואוטומציה. התכנית הלאומית מאפשרת לכל סטודנט וסטודנטית המתקבלים אליה להשתלב כבר בשנה הראשונה ללימודים בחברות הגדולות ביותר במשק בתחומים הנדרשים ביותר בשוק העבודה הישראלי. בני המחזור הראשון, השתלבו בחונכות בהצלחה בתעשייה, צוברים בימים אלו את הניסיון לעתידם המקצועי. הסטודנטים שהתקבלו למחזור השני, אשר עברו תהליך מיון קפדני, יזכו אף הם לרכוש השכלה טכנולוגית עדכנית ומותאמת לצרכי התעשייה. השנה הורחבו שיתופי הפעולה עם התעשיות בדרום לכדי 20 מפעלים מובילים בנגב, ביניהם ICL, ווישיי, אוסם-נסטלה, חיפה כימיקלים-נגב, קמ"ג, שטראוס, אפקון, אלמור, בקטוכם ודיפוכם.  

יתרונותיה הגדולים של התוכנית הלאומית, מסכם ד"ר ניר, נעוצים ביצירת המעטפת הכוללת מרכיבים פיננסים, פדגוגיים, ייעוציים, תעסוקתיים וכן בחיבור הטבעי בין למידה מקצועית מעודכנת וחניכה משמעותית בתעשייה, בחיבור בין תכנים אקדמיים, לצרכי השוק הטכנולוגים ובתפיסה כי הפיתוח המקצועי של עובדי העתיד משולב למידה תמידית. כוונתנו שבוגרי התוכנית יפנימו בכל תהליך הלמידה והחניכה כי שילוב המרכיבים יוצר שלם מדויק יותר המותאם לתנאי השוק המשתנים, ובהכרח הופך אותם ליעילים יותר. 
בן עמי מסרה כי שיתוף הפעולה המצוין שנוצר, עתיד להביא עמו הצלחות שיקדמו את עולם התעסוקה בדרום בתעשיות קטנות לצד בינוניות וגדולות. בצאתה, חתמה בן עמי על ספר האורחים של המכללה והודתה למינהלת התוכנית הלאומית במכללה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

כתבות נוספות למקרה שפספסת...