השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג בביקור ראשון בדודאים

בקרוב: שולחן עגול לכלל ראשי הרשויות בנגב, יהודיות וערביות, בכדי לקדם יחד את אתגרי הגנת הסביבה
send whatsapp messsage send FB messsage
מנכ''לית המשרד גלית כהן, מנכ''ל דודאים ניר בר דוד, השרה תמר זנדברג וראש מועצת בני שמעון ניר זמיר ׁ(צילום: יח''צ / שימוש הוגן על פי 27 א')

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג קיימה השבוע ביקור ראשון במפעל מיון הפסולת החדש באתר דודאים שבנגב, יחד עם מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה גלית כהן, ומנהל מחוז דרום במשרד להגנת הסביבה ברוך ובר. השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג אמרה במהלך הביקור כי היא נחושה לשמור על רציפות אסטרטגית, בכדי לקדם בצורה המיטבית את הטיפול הכולל באתגרים הסביבתיים המעסיקים את כלל תושבי הנגב.

את השרה תמר זנדברג, המנכ"לית גלית כהן ומנהל המחוז ברוך ובר אירחו ראש מועצת בני שמעון ניר זמיר, מנכ"ל חברת "נגב אקולוגיה", ערן שמרלק, הבעלים מוטי דנן ומנכ"ל דודאים, ניר בר דוד. מועצת בני שמעון וחברת נגב אקולוגיה הן בעלות אתר דודאים, שהחל להפעיל בשבוע שעבר את מפעל מיון הפסולת החדש שבהקמתו הושקעו 100 מיליון שקלים. המפעל מטפל מידי יום בכ-800 טונות פסולת המגיעות מרחבי הנגב, ובעתיד הקרוב המפעל יטפל בכ-1,300 טון פסולת ביום.

ראש מועצת בני שמעון ניר זמיר אמר כי בהתחשב בעובדה שבעיות הטיפול בפסולת משותפות לכל הרשויות בדרום, ללא הבדל - מן הראוי לקדם פתרונות משותפים. "אני מזמין את כל ראשי הרשויות בנגב, עיריית באר שבע והשרה להגנת הסביבה להצטרף אלינו לשולחן עגול, יוזמה שהתחלנו בהנהגתה זה מכבר בשיתוף אשכול נגב מערבי ומזרחי, יחידת ינשו"ף (יחידת רט"ג למניעת השריפות הפועלת במימון המשרד להגנת הסביבה), המשטרה הירוקה, הרט"ג וגופים נוספים כדי לתת מענה כולל ומשותף לכל האזור ולא לטפל נקודתית בכל מועצה או רשות", אמר ניר זמיר.

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג בירכה על היוזמה ואמרה כי היא ומשרדה נחושים לקדם במהירות הן את ענייני הרגולציה והן את אישור היוזמות הפרטיות כדי להביא לפתרונות קצה בתחום הפסולת, לא רק בהיבטים של איסוף ומיון אלא גם מיחזור והפרדה במקור.

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג: "הפקנו לקחים מטעויות העבר ונבטיח שהמשאבים יושקעו בפתרונות שיתנו מענה אמיתי לסוגיית הטיפול בפסולת לטווח הארוך. אנו מצויים בעידן חדש של כלכלה מעגלית ותומכת סביבה, וזה הנתיב שאליו אנו מכוונים".

מנכ"ל דודאים, ניר בר דוד: "מפעל המיון לטיפול בפסולת ביתית מבשר עידן חדש בטיפול בפסולת. זהו השלב הראשון לסגירת הכלכלה המעגלית. בהמשך צפויים לקום בדודאים מתקני קצה למיחזור הפסולת וכך אנו מגשימים את היעד להטמין פחות ולמחזר יותר".