''תהנו מהדרך, ואף פעם אל תשכחו בשביל מה אתם עושים את זה''

חן בלקר, מהנדס אוטומציה ובדיקות עומסים בחברת סייבר מהמובילות בשוק, ובוגר תואר ראשון להנדסת תוכנה ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, מספר כיצד הגיע לאחת מפסגת שאיפותיו בעבודה
send whatsapp messsage send FB messsage
חן בלקר (צילום: רמי רם קמארה)

חן בלקר, מהנדס אוטומציה ובדיקות עומסים בחברת סייבר מהמובילות בשוק, ובוגר תואר ראשון להנדסת תוכנה ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, מספר כיצד הגיע לאחת מפסגת שאיפותיו בעבודה ומעניק מהידע שלו לנרשמים החדשים למקצועות ההנדסה

מקצועות התוכנה והמחשבים תמיד דיברו אל חן בלקר, ולכן ידע ללא שום לבטים שילמד הנדסת תוכנה, ההתלבטות היחידה שהיתה לו היא האם ללמוד באוניברסיטה או במכללה. "החלטתי ללמוד במכללה כי רציתי יחס אישי, ובאמת קיבלתי את זה ב-SCE. במכללה מסתכלים עליך כפרט, ומתחשבים בך. אני אפילו זוכר שבמבצע עמוד ענן הייתי בתקופה עמוסה בתואר, אבל נאלצתי לעזוב למילואים. המכללה דאגה לי לכל מה שהחסרתי ומעבר – תרגולים, שיעורים פרטניים עם המרצים ומועדים מיוחדים".

כיום חן נמצא בתפקיד שתמיד חלם עליו, ועוסק בתחום שאותו הכי מעניין – תחום הסייבר. חן מספר כי "פאלו אלטו נטוורקס", המקום בו הוא עובד,  זו חברת סייבר שהמוצר שלה מיועד לספק הגנה חכמה מבוססת בינה מלאכותית לארגונים ציבוריים ועסקיים, ולכן כל יום שהוא קם בבוקר לעבודה הוא שמח שהוא נמצא במקום שנועד לעשות טוב לעולם ולשמור עליו.

אל עבודות חלומותיו הגיע לאחר 5 שנים בתחום אחר בהייטק, שבסופן החליט כי הוא מוכן לאתגר הבא. את המעבר בין התחומים הוא עשה בזכות היכולות שלו ללמוד מהר שפות תוכנה וטכנולוגיות חדשות. את המיומנות הזאת רכש בעיקר באמצעות פרויקט הגמר בתואר שלו, שעסק בתחום ההצפנה. במהלך עבודתו על הפרויקט, המרצה שהנחתה אותו הפצירה בו לחפש עוד מידע על הנושא דרך הספרות המקצועית ולחקור בצורה עצמאית לחלוטין, וכך הוא למעשה למד איך לומדים מהר שפות חדשות וקולטים מידע חדש. "המיומנות הזאת היא אחד הפקטורים החשובים ביותר בתחום התוכנה, התחרותי והדינמי שמשתנה בכל עת. בעולם התעסוקה אתה מתבקש בכל פעם להמציא את עצמך מחדש".

כיום, אם תשאלו את חן מה הטיפ שהוא יכול לתת לנרשמים החדשים למקצועות ההנדסה הוא יגיד "הטיפ הכי חשוב הוא להיות קשובים לצרכי השוק ולהיחשף ככל האפשר לטכנולוגיות חדשות. ליהנות מהחוויה עצמה, מהחברים שתכירו, ולהתנסות כבר במהלך התואר בתחומים שבהם אתם רוצים להתמקצע דרך התנדבות ועבודה, ולעולם אל תוותרו כי קצת קשה".

השבוע הפתוח של SCE  המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון יערך במתכונת מקוונת בין התאריכים 13-18.12.2020