המשימה הלאומית של "אסיה סיירוס" בדימונה אחרי הקורונה

למרות משבר הקורונה, חברת "אסיה סיירוס" ממשיכה לבנות את הפרויקטים למשתכן בשכונת השחר בדימונה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה PIQSELS / CC0)

משבר הקורונה בישראל גרם לזעזוע גדול במשק. הסגר גרם לעסקים רבים להיסגר, להיקלע לקשיים ולהאטת תכניות בשוק נדל"ן. למרות שרק אתמול הוקמה ממשלת אחדות, עדיין לא ידוע מה יהיה התקציב לשנה הקרובה והחשש הוא שתכניות רבות, ביניהן "מחיר למשתכן", יבוטלו בשל סדרי עדיפויות של הממשלה לאגום תקציבים.

גם זוגות צעירים ומשפרי דיור בישראל נאלצו לדחות מעט את תכניותיהם בשל המשבר. החזרה לשגרה תלווה בהדרגה בהוצאות כספיות אדירת מצד המדינה ולכן, בחברת אסיה סיירוס, רואים את המשבר הזה כהזדמנות לזוגות לממש את הזכאות לרכוש דירה במחיר שפוי וללא הגרלה בדימונה.

בחברת "אסיה סיירוס" מציינים כי נכון להיום נותרו למסירה מיידית עוד 22 יחידות של דירות גן ופנטהאוזים בשלב א' של הפרויקט. בנוסף לכך, יש עוד 70 יחידות דיור למסירה בשלב ב' של הפרויקט (לא מידית), של דירות 3-5 חדרים. הבניין הראשון בשלב ב' צפוי להתאכלס בעוד שנה והבניין השני והשלישי צפויים להתאכלס בעוד שנתיים וחצי. נכון להיום, הדירה הכי זולה היא 582,000 שקלים בלבד לאחר מענק לזכאים, כאשר הדירה הכי יקרה עומדת על 1,405,000 לאחר מענק.

אבי תם, מנכ"ל ובעלים של חברת אסיה סיירוס: "המשימה הלאומית מבחינתנו היא לספק את הדירות החדשות בפרויקטים שלנו בדימונה בזמן. לשם כך, אסיה סיירוס בע"מ ממשיכה, למרות משבר הקורונה, לבנות את הפרויקטים בהתאם להנחיות המחמירות של משרד הבריאות והצוותים שלנו בשטח עומדים בלוחות הזמנים שנקבעו מראש, הרבה לפני המשבר. החברה הקדימה תשלומים לכלל הספקים על מנת להבטיח את רצף העבודה והעמידה בלוח הזמנים. אנו מאמינים שנמסור את הדירות ללקוחות בזמן והמשבר הזה הוא הזדמנות לצמיחה משפחתית, לשפר דיור, ולרכוש דירה חדשה ובמחיר שפוי".

שכונת השחר מהווה אוטונומיה בפני עצמה בעיר דימונה, עם מערך תשתיות חדשות המתוכננות בקפידה לתושבי השכונה החדשה הנבנית בעיר. השכונה הממוקמת באזור הגבעות הצפוניות של העיר ומשתרעת על שטח של כ-800 דונם. העירייה שמה דגש רב על תשתיות לטובת תושבי השכונה בכלל וילדיה בפרט. השכונה מתוכננת באופן מוקפד ומעניקה לתושביה סביבה בריאה, נקייה וירוקה. היא כוללת שטחים ציבוריים גדולים ונרחבים של גינות שעשועים ופארקים מוצלים, שבילי אופניים, מזרקות מים, טיילת להולכי רגל, מערכת שבילי אופניים,  מבני ציבור, מתנ"ס חוגים, גני ילדים ובתי כנסת.