השיטה של המיטה

אריאל ואנה גלעד ייסדו ביחד את "שיטת אריאל" , והם מטפלים באנשים שרוצים שינוי דרך יחידה טיפולית רב שימושית ע"י מזרן שנקרא I-FREE
send whatsapp messsage send FB messsage
אנה ואריאל חוקרים תהליכים כדי למצוא את הנוסחה לאושר

עד כמה כואב לך מ-1 עד 10? זוהי השאלה הראשונה ששואל הרופא, בקופת החולים וכמובן בבית החולים. אריאל גלעד הוא מטפל הוליסטי, שלאחר טיפול שעבר אצלו כותב שורות אלה, הוא קצר ממני בתשואות – ולהבדיל וממש להיפך - את הציון לטיפול - 10. מה לגבי הכאבים אתם שואלים? לאחר הטיפול הם ירדו דראסטית לכיוון המדד - 1.

הטיפול בשכיבה על המיטה, שנראית ברגע הראשון כמו מיטה לכל דבר, מעלה את זרימות הדם והלימפה למקומות החלשים בגוף, משחרר חסימות, ומפחית כאב מידי. בעזרת נשימה מודעת ומכוונת, מגע קל, שיח, צלילים וויברציות מתאפשרת מצב של התכנסות פנימה, המחשבות נעלמות והגוף נכנס לרפיון מוחלט ומתחיל לטפל בעצמו.
הטיפול יכול להתבצע ללא מגע בכלל.

מי אתבה אריאל גלעד?

אריאל נולד ב-23 במאי 1966 בגרוזני בירת צ'צ'ניה. עלה ארצה בשנת 1990 היישר לבאר שבע. אחרי שאימו נפטרה מרשלנות רפואית התחלתי להתעניין ברפואה, לטפל בעצמי, במשפחה ובחברים. מאז ידעתי שאני אהיה מטפל. אמא תמיד הייתה מספרת לאחיותיה שלדעתה גרמן (השם המקורי שלי) יהיה רופא. הייתי ספורטאי מצטיין בהיאבקות חופשית וכך מגיל 14 נמניתי על נבחרת ברית המועצות והעברתי לגור במוסקבה. או אז הייתי חייב לקבל החלטה, האם להישאר ספורטאי או לפנות לרפואה".

וכך מתברר, עשרות שנים בדיעבד, שמאות מטופליו זכו לשנות את איכות ואורח חייהם בגין הבחירה של אריאל לפנות לכיוון הרפואה הבלתי קונבנציונלית.

אולם אריאל איננו בודד בסיפור. הוא נשוי לאנה, רופאה וטרינרית בעבר, למדה בסנט פטרסבורג ועבדה שבע שנים במרפאה וטרינרית בכפר סבא. לפני 12 שנה התחילה מסע נפשי פנימי ועשתה הסבה למטפלת ולאחר מכן למאמנת. לכן למדה יוגה, עיסויים בסוגים שונים, סו-ג'וק (דיקור בכף היד), אימון אישי בשיטת סאטיה בבית ספר להוויה, הקשבה וטרנספורמציה Emotion ברמת גן. שיטת סאטיה היא דרך הוליסטית ואינטגרטיבית העוסקת בהתפתחותו האישית של האדם. מטרת השיטה היא ללמד ולאמן אנשים להיות חופשיים – להיות ערים ואחראים לעצמם. זה מאפשר לאנשים ועסקים לצמוח באהבה, בהירות, נינוחות, שלמות והרמוניה בתוך עצמם ובמערכות היחסים שלהם.


אריאל חיזק את הקשר עם אנה במהלך טיול בהודו

השיטה של המיטה:

אריאל אדם טוב לב ומקרין אור על סביבתו, כדרך קבע ולא רק מול מטופליו. הוא משכיב אותי על המיטה – שעל פיתוחה שקד שלוש שנים מלאות, בארץ ובחו"ל - ומכסה את גופי בשמיכה מיוחדת עשויה מקליפה של כוסמת, כבדה מאוד מכף רגל ועד הראש. הוא מבקש להסדיר את נשימותיי ומיד ניגש למלאכה: המיטה החשמלית נדלקת אט אט, בקצב הולך וגובר, ואנוכי מתחיל לחוש על בשרי, מהבוהן ועד קצה הגולגולת את תנועות הביוננס המניעות את הגוף. לאחר מנוחה בת מספר דקות, כאשר הגוף רפוי רובו ככולו, הוא נוטל מספר קערות טיבטיות המשדרות קולות המזכירים את הקונכיות שמשמיעות רעש של מים שופעים. הקערות משלבות את חוש השמיעה עם חוש המישוש ויוצרות הרגשה של שלווה ונחת.

ומה קורה לפציינטים בינתיים, אתם בוודאי שואלים. ובכן, חלקם מעדיפים לשוחח עם המטפל, אחרים בוחרים להביע משאלה בתקווה שתתגשם ויש אפילו שנרדמים ממש, פשוטו כמשמעו.

לפתע מצאתי עצמי צולל לעולמות דמיון אחרים, הראש הגדוש בחששות ומחשבות הלך והתרוקן, ונחה עלי שלווה ונחת רוח. אריאל אינו מרבה לשוחח ואף מבקש לשמור על שקט ורפיון מוחלט של גוף המטופל, על מנת להשיג את הטיפול המרבי.

לפני הטיפול אריאל מבקש לחשוב מחשבות חיוביות, למשל מה אני מאחל לעצמי ולהקדיש זמן למשאלות לב אישיות שברצוני שתתגשמנה. אריאל אינו מסתפק בהשמעת המוזיקה ברקע וממש מקדיש עצמו לעבודה על המיטה. הקערות הטיבטיות מעוררות לפתע את כל חמשת החושים.

אני מוצא עצמי משייט בעולם נדיר ומקסים, ולבי מתפלל שהטיפול הזה לא יסתיים לעולם. אריאל נוטל בכל פעם איבר אחר בגוף, ויודע בדיוק לזהות היכן אני מרגיש כאב וממה אני סובל.

הוא עצמו כלל אינו נראה מופתע. לדבריו, הוא רגיל לזהות בתוך שניות, באמצעות הטיפול במיטה, מאיזה בעיות המטופל סובל, וחשוב מכך – מהם הפתרונות לרפא אותן.

אני חייב לציין שבכניסה לטיפול על המזרן של אריאל גלעד, הייתי ספקן לגבי יכולתו לגעת – תרתי משמע – במכאוביי ובבעיותיי.

בסוף הטיפול כבר הגעתי למסקנה המיידית – אני לא ארפה ואגיע לאריאל כבר בעתיד הקרוב, להמשך טיפולים נוספים.

הטיפול מתאים לאנשים שרוצים לחולל שינוי בחייהם

יתרונות הטיפול:

יתrונותיו הבולטים של הטיפול הינם שילוב בין ידע עתיק וטכנולוגיה מתקדמת, טיפול עמוק בשורש הבעיה, טיפול מהיר ללא תופעות לוואי, ריבוי טכניקות ונגיעה ברבדים הפיזיים, הרגשיים, האנרגטיים והמנטליים:

הרובד הרגשי

יציבות רגשית, חשיבה חיובית, טיפול בפוסט טראומה, חרדות, התמכרויות והפרעות אכילה

הרובד הפיזי

הפחתת כאב, חילוף חומרים מואץ ותחושות של הרפיה

הרובד האנרגטיה

שחרור מואץ של הורמוני האושר - אנדורפינים וסרוטונין

הגברת היצירתיות והאינטואיציה

הרובד המנטלי                                        

הסרת חסמים, שיפור מערכת היחסים שלי עם עצמי, וזרימה אנרגטית חופשית.